Kołtoń: Honor i chwała Jagiellonii. Awans w Portugalii to wielka sprawa

Piłka nożna

Jagiellonia Białystok obroniła zaliczkę z pierwszego spotkania i wyeliminowała portugalskie Rio Ave po fascynującym boju, zakończonym 4:4. Koniec końców był to więc szczęśliwy wieczór dla polskich drużyn w Lidze Europy. Fascynacji występem zespołu Ireneusza Mamrota nie krył Roman Kołtoń.

Jagiellonia to drużyna budowana przez Cezarego Kuleszę z konsekwencją. Większość typowała Rio Ave do awansu, tymczasem już pierwszy mecz bardzo mądrze rozegrany. Rozumiem, że warunki atmosferyczne były trudne, jednak dla obu drużyn. Ono dodało wiary piłkarzom. Cztery do czterech w rewanżu, to musiał być bój fascynujący. Jest to pierwszy awans polskiej drużyny w starciu polsko-portugalskim w XXI wieku! Patrzyłem na te starcia, często kończyły się one wysokimi zwycięstwami drużyn portugalskich. Na pewno, częściej była to Benfica czy FC Porto, ale mimo wszystko jest to wielka sprawa i chwała dla Jagi.
 
W kolejnej fazie eliminacji ekipa z Białegostoku zmierzy się z belgijskim Gent, podczas gdy Lecha czeka starcie z Genk.
 
Przed nami dwumecz polsko-belgijski plus starcie Legii z zespołem z Luksemburgu. Już następny czwartek będzie niezwykle ciekawy, to tak szybko idzie w europejskich pucharach.
 
Krótki komentarz Kołtonia na temat awansu Jagiellonii w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze