Siatkarze Kamerunu trenują w Polsce

Siatkówka

Siatkarze reprezentacji Kamerunu przygotowują się w Polsce do mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w dniach 9–30 września w Bułgarii i we Włoszech. "Nieposkromione Lwy" to ekipa dobrze znana polskim kibicom, przed czterema laty rywalizowała z biało-czerwonymi w finałach mistrzostw świata.

Do konfrontacji Polaków z Kamerunem doszło 6 września 2014 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu i był to mecz pierwszej fazy grupowej MŚ. Spotkanie zapisało się w pamięci sympatyków biało-czerwonych z kilku powodów. Jednym z nich były żywiołowe reakcje siatkarzy z Afryki po zdobytych punktach, drugim – fakt, że to Kameruńczycy jako pierwsi urwali gospodarzom siatkarskiego mundialu seta. Pierwszą partię Polacy przegrali 25:27, ale wygrali cały mecz 3:1. Było to jedno z dwunastu zwycięstw podopiecznych trenera Stephane Antigi w drodze po tytuł mistrza świata. Siatkarze z Kamerunu zakończyli udział w turnieju na pierwszej fazie, zyskali jednak sporą sympatię polskich kibiców.

 

Po czterech latach "Nieposkromione Lwy" wracają do Polski, by przygotować się tu do startu w finałach mistrzostw świata w Bułgarii i we Włoszech. Treningi siatkarzy z Kamerunu odbywają się w nowej Hali Gliwice oraz na obiektach Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej. Gliwice nieprzypadkowo wybrano jako miejsce przygotowań.

 

– Cztery lata temu żeńska reprezentacja Kamerunu przygotowywała się w Gliwicach do mistrzostw świata. Zostały nam stworzone bardzo dobre warunki więc postanowiliśmy wrócić – powiedział Jimi Kalack członek władz  kameruńskiego związku piłki siatkowej.

 

fot. azs.gliwice.pl.

 

Jednym z punktów przygotowań do MŚ będzie towarzyska potyczka z reprezentacją Polski, którą zaplanowano na 18 sierpnia. Mecz zostanie rozegrany w Hali Sportowo - Widowiskowej KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Reprezentacja Kamerunu to czołowa drużyna Afryki. Na ostatnim turnieju o mistrzostwo kontynentu, rozegranym w październiku 2017 roku w stolicy Egiptu, Kairze wywalczyli brązowy medal. W meczu o trzecie miejsce pokonali reprezentację Algierii 3:1. Trzy najlepsze drużyny uzyskiwały awans do finałów mistrzostw świata, stało się więc jasne, że siatkarzy Kamerunu zobaczymy na MŚ 2018, podobnie jak Tunezyjczyków (mistrz Afryki) oraz Egipcjan (wicemistrz).

 

Na MŚ 2018 Kameruńczycy będą rywalizować w grupie C, która swoje mecze rozegra w Bari. Czeka ich niezwykle trudne zadanie. Na inaugurację zagrają z kontynentalnym rywalem – Tunezją (12 września), a kolejnymi przeciwnikami będą: Serbia (13 września), Australia (14 września), USA (16 września) oraz Rosja (17 września).

W załączonym materiale wideo skrót meczu MŚ 2014 Polska – Kamerun 3:1.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze