WTA w Waszyngtonie: Życiowy sukces Linette. Polka w ćwierćfinale

Olbrzymi sukces udało się osiągnąć Magdzie Linette podczas turnieju WTA w Waszyngtonie. Polska tenisistka pokonała w trzech setach Japonkę Naomi Osakę i awansowała do ćwierćfinału zmagań na kortach w Stanach Zjednoczonych. To życiowe osiągnięcie naszej zawodniczki, która nigdy wcześniej nie potrafiła wygrać z rywalką z pierwszej „20” rankingu.

Zanim Linette stoczyła bój z Azjatką, to w I rundzie musiała zmierzyć się z Australijką o polskich korzeniach, Olivią Rogowską. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach. Zdecydowanie trudniejsze zadanie czekało Polkę w II rundzie, w której zagrała z Osaką. W pierwszej odsłonie Linette pozwoliła swojej rywalce na wywalczenie zaledwie dwóch gemów, ale o wiele gorzej było w następnym secie. W nim to triumfatorka Indian Wells okazała się lepsza. O losach awansu do najlepszej ósemki musiał zadecydować zatem trzeci set. Na szczęście Linette wróciła do dobrej gry, wykorzystując przy okazji błędy przeciwniczki. Ponadto nasza tenisistka bardzo dobrze radziła sobie w polu serwisowym.

Dzięki temu polska zawodniczka zapewniła sobie zwycięstwo (pierwszy raz nad rywalką z rankingu top 20) oraz awans do ćwierćfinału WTA, w którym zmierzy się z Chorwatką Donną Vekić. Ten mecz w piątek o godz. 20:00 czasu polskiego.

Magda Linette – Naomi Osaka 6:2, 3:6, 6:3