Alaphilippe wygrał wyścig Clasica San Sebastian

Francuz Julian Alaphilippe z grupy Quick-Step wygrał wyścig kolarski najwyższej kategorii Clasica San Sebastian, długości 228,7 km. Na finiszu wyprzedził towarzysza ucieczki, zwycięzcę tej imprezy z 2016 roku Holendra Bauke Mollemę. Polacy nie startowali.

26-letni Alaphilippe, triumfator klasyfikacji górskiej tegorocznego Tour de France, a także Mollema uciekli osiem kilometrów przed metą.

Na trzeciej pozycji, ze stratą 16 sekund, finiszował Francuz Anthony Roux (FDJ).

Niespełna 20 kilometrów przed metą doszło do poważnie wyglądającej kraksy, w której ucierpieli m.in. Kolumbijczyk Egan Bernal (Sky) i Hiszpan Mikel Landa (Movistar). Obaj zostali odwiezieni do szpitala.

W ubiegłorocznej edycji wyścigu Clasica San Sebastian triumfował Michał Kwiatkowski. Został wówczas pierwszym polskim triumfatorem w rozgrywanej od 1981 roku imprezie, zaliczanej do najbardziej prestiżowego cyklu UCI World Tour.