WTA w Waszyngtonie: Mecz Linette przerwany z powodu deszczu

Z powodu deszczu Magda Linette nie dokończyła w piątek meczu z rozstawioną z numerem siódmym Chorwatką Donną Vekic w ćwierćfinale tenisowego turnieju WTA w Waszyngtonie. W momencie przerwania pojedynku Polka przegrywała 0:3 w pierwszym secie.

Linette, która zajmuje 62. miejsce w światowym rankingu, gra z 44. w zestawieniu Vekic po raz pierwszy w cyklu WTA. W piątkowy wieczór (lokalnego czasu) została dwukrotnie przełamana i przegrała trzy pierwsze gemy. Spotkanie ma zostać dokończone w sobotę.

W 1/8 finału Linette wyeliminowała rozstawioną z "trójką" Japonkę Naomi Osakę (17. w rankingu WTA), a w pierwszej rundzie - Australijkę Olivię Rogowską (159.). Jeśli Polka pokona Vekic, zmierzy się ze zwyciężczynią meczu pomiędzy Chinką Saisai Zheng a reprezentantką gospodarzy Allie Kiick.

Na razie znana jest tylko jedna półfinalistka imprezy w Waszyngtonie. Niemka Andrea Petkovic w tej fazie zagra po raz drugi z rzędu. Pokonała rozstawioną z numerem szóstym Szwajcarkę Belindę Bencic 6:3, 2:6, 7:6 (8-6). Jej następną rywalką będzie albo Rosjanka Swietłana Kuzniecowa (nr 8.), albo Julia Putincewa z Kazachstanu. Ich pojedynek również został przerwany z powodu deszczu przy stanie 6:2, 2:2 dla Kuzniecowej.