ELBS: Zła passa trwa! Piąta porażka Polaków

Na zakończenie rozgrywanego w Mińsku turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera Polska przegrała z Turcją 7:9. Biało-czerwoni zanotowali piątą z rzędu porażkę w tych rozgrywkach.

Reprezentacja Polski tegoroczne zmagania w ELBS rozpoczęła na turnieju rozegranym w Moskwie (20–22 lipca). Podopieczni trenera Marcina Stanisławskiego wygrali tam 6:5 ze Szwajcarią, jednak w kolejnych grach ponieśli porażki 3:6 z Rosją oraz 6:9 z Azerbejdżanem.

Drugi turniej Polacy rozgrywali w Mińsku. Rozpoczęli go od porażki 4:8 z Włochami, a w kolejnym meczu ulegli po dogrywce 4:5 reprezentacji Białorusi. Biało-czerwoni ponieśli więc cztery porażki z rzędu, ale wydawało się, że spotkanie z Turcją będzie dobrą okazją do przełamania złej passy. Turcy we wcześniejszych meczach rozegranych w Mińsku ponieśli dwie porażki – 4:9 z Białorusią oraz 0:3 z Włochami.

Polacy rozpoczęli to spotkanie od falstartu. Już w 1. minucie wynik meczu kapitalnym uderzeniem w okienko otworzył Terzioglu Baris, a kilkadziesiąt sekund później ten sam zawodnik powiększył przewagę Turków.

W 5. minucie po trafieniu Volkana Yesilirmaka biało-czerwoni przegrywali już 0:3, ale zerwali się wreszcie do odrabiania strat. Bramki Filipa Gaca i Jakuba Jesionowskiego padły w odstępie kilkunastu sekund, zrobiło się 2:3, ale Cem Keskin odpowiedział celnym strzałem z ostrego kąta. Wynik premierowej tercji na 3:4 ustalił strzałem z najbliższej odległości Tomasz Poźniak.

Druga część meczu miała wyrównany przebieg. Lepiej rozpoczęli ją Turcy – Keskin znów znalazł drogę do polskiej bramki, ale po trafieniach Jesionowskiego i Poźniaka reprezentanci Polski wreszcie odrobili straty.

W 19. minucie meczu był remis 5:5, później jednak do głosu znów doszli Turcy. Turkmen Semih trafił jeszcze w drugiej tercji, a trzecia rozpoczęła się od dwóch trafień Barisa (5:8). W 30. minucie Polaków dobił Keskin, popisując się efektowną przewrotką. Dwa trafienia Jesionowskiego w końcówce nie odwróciły już wyniku rywalizacji. Polacy przegrali to spotkanie 7:9, a reprezentacja Turcji odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Polska – Turcja 7:9 (3:4, 2:2, 2:3)

Bramki: 0:1 Terzioglu Baris (00′44), 0:2 Terzioglu Baris (01′26), 0:3 Volkan Yesilirmak (04′09), 1:3 Filip Gac (08′27), 2:3 Jakub Jesionowski (08′40), 2:4 Cem Keskin (11′32), 3:4 Tomasz Poźniak (11′33), 3:5 Cem Keskin (15′40), 4:5 Jakub Jesionowski (15′51), 5:5 Tomasz Poźniak (18′39), 5:6 Turkmen Semih (18′42), 5:7 Terzioglu Baris (24′07), 5:8 Terzioglu Baris (27′26), 5:9 Cem Keskin (29′26), 6:9 Jakub Jesionowski (34′33), 7:9 Jakub Jesionowski (35′19).

Turniej ELBS (Mińsk, 3–5 sierpnia):

2018-08-03: Włochy – Polska 8:4
2018-08-03: Białoruś – Turcja 9:4

2018-08-04: Turcja – Włochy 0:3
2018-08-04: Białoruś – Polska 5:4 (po dogrywce)

2018-08-05: Polska – Turcja 7:9
2018-08-05: Włochy – Białoruś (17.15; transmisja – Polsat Sport Extra).