FC Porto triumfuje w Superpucharze Portugalii

Piłkarze mistrza Portugalii FC Porto pokonali zdobywcę krajowego Pucharu Desportivo Aves 3:1 i zdobyli po raz 21. w historii Superpuchar Portugalii. Spotkanie odbyło się w Aveiro.

Mecz zaczął się jednak od niespodzianki, ponieważ w 14. minucie Claudio Falcao dał prowadzenie drużynie z miejscowości Vila das Aves. W 25. wyrównał Algierczyk Yacine Brahimi, który kwadrans później musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. W drugiej połowie po jednym trafieniu dołożyli Urugwajczyk Maxi Pereira (67.) i Meksykanin Jesus Corona (84.), który zmienił Brahimiego.

Poprzednio FC Porto cieszyło się z tego trofeum w 2013 roku. Jest absolutnym rekordzistą tych rozgrywek - drugi w klasyfikacji Sporting Lizbona triumfował w nich ośmiokrotnie.