Były mistrz świata zamienia ring na... pokerowy stolik

Sporty walki
Były mistrz świata zamienia ring na... pokerowy stolik
fot. PAP

David Haye, były mistrz świata organizacji WBA w kategorii ciężkiej oraz WBC, WBA i WBO w junior ciężkiej, zamienia ring bokserski na grę przy zielonym stoliku. Przez rok będzie poznawał tajniki pokera, by wystąpić w 2019 roku w jednym z turniejów.

37-letni Haye, który zakończenie bokserskiej kariery ogłosił w czerwcu, zamierza pobierać lekcje od zawodowych pokerzystów. - Czasami wystarczy w sporcie być większym i silniejszym, by pokonać rywala, ale w pokerze to nie działa. Nie chodzi o to, jak jestem szybki, jaki mam refleks. Tu nie mogę się spieszyć. Muszę nauczyć się od podstaw pokerowego chleba, bo jestem w tej dziedzinie nowicjuszem. Pomóżcie mi, dajcie mi tyle wiedzy, ile się da - powiedział Haye cytowany przez portal "CardPlayer.com".

Brytyjczyk w ringu wygrał 28 z 32 walk, w tym 26 przed czasem. Tuż po ogłoszeniu decyzji o zawieszeniu rękawic napisał w oświadczeniu tajemniczo: "To nie koniec mojej historii, tylko początek czegoś nowego". Nie minęły dwa miesiące, a odkrył publicznie, co miał na myśli.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie