Dalic pozostanie trenerem piłkarzy Chorwacji

Piłka nożna
Dalic pozostanie trenerem piłkarzy Chorwacji
Fot. PAP

Zlatko Dalic po rozmowach z prezesem Chorwackiego Związku Piłki Nożnej (HNS) Davorem Sukerem pozostanie na stanowisku trenera reprezentacji narodowej. Drużyna pod jego wodzą przegrała w finale mistrzostw świata w Rosji z Francją 2:4.

- 51-letni szkoleniowiec przeprowadził w czwartek konstruktywną rozmowę z prezesem Sukerem na temat dalszej pracy z reprezentacją - poinformowała w czwartek piłkarska centrala.

- Dyskutowaliśmy głównie na temat, co jeszcze można poprawić w pracy szkoleniowej z reprezentacją. Idziemy wspólnie po nowe zwycięstwa - powiedział Suker.

Dalic przejął drużynę narodową pod koniec ubiegłego roku, kiedy jej awans do finałów mistrzostw świata w Rosji był zagrożony. Po mundialu przyznał, że natrafiał na różne przeszkody w pracy z zespołem Chorwacji.

Chorwacja rozegra pierwszy po MŚ 2018 mecz w rozgrywkach Ligi Narodów 11 września na wyjeździe z Hiszpanią. Pięć dni wcześniej zmierzy się towarzysko, także na wyjeździe z Portugalią.

Podopieczni Dalica rewelacyjnie spisywali się na mundialu. W grupie pokonali Nigerię 2:0, Argentynę 3:0 i Islandię 2:1. W 1/8 finału wyeliminowali po karnych Danię 3:2, w kolejnej fazie, też po jedenastkach Rosję 4:3 oraz w półfinale Anglię 2:1.

JW, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze