Aine Coutinho, bo tak nazywa się małżonka 26-letniego piłkarza, jest Portugalką. Dlatego Brazylijczyk może ubiegać się o portugalski paszport. Postępowanie o przyznanie mu obywatelstwa tego kraju już się rozpoczęło. Niebawem Coutinho ma otrzymać potrzebny dokument, aby stać się członkiem UE.

 

W La Liga oraz w innych krajowych rozgrywkach obowiązuje przepis, że w składzie można umieścić maksymalnie trzech zawodników spoza UE. Obecnie w kadrze ekipy Ernesto Valverde jest ich aż sześciu. Poza Coutinho jest jeszcze Yerry Mina, Marlon, a także nowe nabytki "Barcy" Arturo Vidal, Arthur Melo, a także Malcom.

 

Mówi się, że Mina i Marlon opuszczą Camp Nou, ale nawet w takim przypadku limit będzie przekroczony o jednego piłkarza. I właśnie dlatego zdobycie portugalskiego obywatelstwa przez reprezentanta "Canarinhos" jest tak ważne.

 

Coutinho w 2012 roku ożenił się z Aine, z którą ma dwójkę dzieci. Portugalka urodziła mu córkę i syna. Teraz okazuje się, że piłkarz dokonał właściwego wyboru żeniąc się z kobietą pochodzącą z Półwyspu Iberyjskiego, nie tylko ze względu na sprawy sercowe.