Wielki kłopot w Barcelonie! Rozwiąże go... żona jednego z piłkarzy?

Piłka nożna
Wielki kłopot w Barcelonie! Rozwiąże go... żona jednego z piłkarzy?
fot. PAP/EPA

Mistrzowie Hiszpanii mają nie lada problem bowiem w zespole Barcelony został przekroczony limit zawodników spoza Unii Europejskiej. Ten kłopot jak ujawnia "Marca" może rozwiązać żona Philippe Coutinho.

Aine Coutinho, bo tak nazywa się małżonka 26-letniego piłkarza, jest Portugalką. Dlatego Brazylijczyk może ubiegać się o portugalski paszport. Postępowanie o przyznanie mu obywatelstwa tego kraju już się rozpoczęło. Niebawem Coutinho ma otrzymać potrzebny dokument, aby stać się członkiem UE.

 

W La Liga oraz w innych krajowych rozgrywkach obowiązuje przepis, że w składzie można umieścić maksymalnie trzech zawodników spoza UE. Obecnie w kadrze ekipy Ernesto Valverde jest ich aż sześciu. Poza Coutinho jest jeszcze Yerry Mina, Marlon, a także nowe nabytki "Barcy" Arturo Vidal, Arthur Melo, a także Malcom.

 

Mówi się, że Mina i Marlon opuszczą Camp Nou, ale nawet w takim przypadku limit będzie przekroczony o jednego piłkarza. I właśnie dlatego zdobycie portugalskiego obywatelstwa przez reprezentanta "Canarinhos" jest tak ważne.

 

Coutinho w 2012 roku ożenił się z Aine, z którą ma dwójkę dzieci. Portugalka urodziła mu córkę i syna. Teraz okazuje się, że piłkarz dokonał właściwego wyboru żeniąc się z kobietą pochodzącą z Półwyspu Iberyjskiego, nie tylko ze względu na sprawy sercowe.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze