Messi nowym kapitanem Barcelony

Piłka nożna
Messi nowym kapitanem Barcelony
Fot. PAP

Po odejściu dwóch kapitanów FC Barcelona musiała zdecydować, kto będzie nosił opaskę kapitańską w nadchodzącym sezonie. Wybór padł na jej wychowanka i najskuteczniejszego strzelca w historii klubu - Lionela Messiego.

Klub z Katalonii opuściło w ostatnim czasie aż dwóch dotychczasowych kapitanów – Iniesta przeniósł się do Chin (Hebei China Fortune), natomiast Javier Mascherano do Japonii (Vissel Kobe). Koniecznym było więc wskazanie ich następców.

Messi związał całą swoją zawodową karierę z Barceloną.  Przez ten czas występował pod wodzą trzech różnych kapitanów: Carlesa Puyola, Xaviego Hernandeza i właśnie Iniesty. Każdy z nich był wychowankiem Barcelony, bowiem od lat opaska kapitana należy do piłkarzy przez nią ukształtowanych. W piątek ogłoszono, że ich następcą zostanie Argentyńczyk. Zastępować będzie go Sergio Busquets.  Rolę tę, tuż za wymienioną dwójką, sprawować będą także Gerard Pique i Sergi Roberto.

Tym razem nie tylko kapitan, ale cała wymieniona czwórka ma swoje korzenie w La Masii. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w sezonie 2014/2015. Wtedy w skład kwartetu kapitańskiego wchodzili Xavi, Iniesta, Messi i Busquets.

 

JW, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze