MŚ w żeglarstwie: Trzy kwalifikacje olimpijskie w Aarhus dla Polski

Inne
MŚ w żeglarstwie: Trzy kwalifikacje olimpijskie w Aarhus dla Polski
Fot. PAP

Trzy olimpijskie kwalifikacje udało się wywalczyć polskim żeglarzom podczas mistrzostw świata w duńskim Aarhus. W Tokio 2020 wystartują kobiety w klasach Laser Radial i deskowej RS:X, a także mężczyźni w windsurfingu. W klasie RS:X finałowe wyścigi planowane są w niedzielę.

Po dwunastu piątą lokatę zajmuje Zofia Klepacka (Legia Warszawa), która zapewniła sobie udział w niedzielnym wyścigu z udziałem dziesięciu najlepszych zawodniczek. Mistrzowski tytuł zapewniła już sobie Holenderka Lilian de Geus.

Na razie na medalowych pozycjach plasują się Chinka Yunxiu Lu i Francuzka Charline Picon, a czwarta jest Brytyjka Emma Wilson. Przewaga dwóch ostatnich nad Polką jest niewielka.

Na czwartym miejscu sklasyfikowany jest Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który nie ma już szans na końcowe zwycięstwo. Liderem jest dwukrotny mistrz olimpijski Holender Dorian van Rijsselberghe, a kolejne lokaty zajmują jego rodak Kiran Badloe oraz Francuz Louis Giard.

Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) awansował w piątek na dziewiąte miejsce. Obaj biało-czerwoni staną na starcie niedzielnego wyścigu medalowego. Wśród kobiet w Aarhus olimpijską kwalifikację w klasie RS:X zapewniło sobie 11, a w gronie mężczyzn 10 państw.

Za dwa lata do Tokio pojedzie także polska reprezentantka w klasie Laser Radial. W tej konkurencji awans miało zagwarantowanych 18 krajów; Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) była 12., natomiast Agata Barwińska (MOS SSW Iława) 20.

Dopiero za rok olimpijską przepustkę będą mieli okazję wywalczyć skiffiści. W klasie 49er Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) zajęli 22., a Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS/AZS Poznań) 23. miejsce.

W klasie 49erFX Aleksandrze Melzackiej i Kindze Łobodzie (YKP Gdynia/AZS AWFiS) przypadła 20. pozycja. W tych konkurencjach kwalifikację uzyskało po osiem państw.

JW, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze