Warszawska piłka umiera? Legendarny klub wycofał się z rozgrywek

Piłka nożna
Warszawska piłka umiera? Legendarny klub wycofał się z rozgrywek
fot. PAP

Od lat śledziliśmy powolną agonię klubu, który w przeszłości przyczynił się do rozwoju polskiej piłki. W przeddzień inauguracji sezonu 2018/19, w związku z problemami organizacyjnymi, z rozgrywek wycofała się Gwardia Warszawa.

Informację klub przekazał kibicom na swym profilu na Facebooku. Decyzję podjęto z powodu problemów kadrowych i organizacyjnych.

 

"W związku z problemami organizacyjnymi (brak zaplecza treningowego etc.) i kadrowymi (90% "starego składu" zmieniło/chce zmienić klub), w dniu dzisiejszym drużyna seniorów została wycofana. Wszystkim którzy byli z drużyną do końca serdecznie dziękujemy za wsparcie – JESZCZE WRÓCIMY SILNIEJSI." – przeczytaliśmy na profilu WKS Gwardia Warszawa.

 

 

Czy to koniec działalności stołecznego klubu? Istnieje jeszcze nadzieja, że Gwardia w przyszłym roku wróci do gry:

 

"Za rok z nowym boiskiem treningowym, z nowymi ludźmi i trenerem będziemy chcieli wystartować. Czy się uda? Mamy prawie cały rok na przygotowanie wszystkiego..."

 

Gwardia to klub zasłużony dla polskiego futbolu, wicemistrz (1957) oraz zdobywca Pucharu Polski (1954). Jako pierwsza polska drużyna zagrała w europejskich pucharach (Puchar Mistrzów 1955/56). W ekipie "Harpagonów" występowało w przeszłości wielu znakomitych piłkarzy, reprezentantów Polski m.in. : Krzysztof Baszkiewicz, Dariusz Dziekanowski, Stanisław Hachorek, Roman Kosecki, Jerzy Kraska, Joachim Marx, Maciej Szczęsny, Antoni Szymanowski, Ryszard Szymczak, Stanisław Terlecki, Dariusz Wdowczyk czy Władysław Żmuda.

 

W poprzednim sezonie Gwardia była beniaminkiem warszawskiej A klasy. W zbliżających się rozgrywkach występować miała w grupie III.

 

Wielokrotnie pisaliśmy o problemach stołecznego klubu, m.in. w tekstach:

E-Legia na śmierć Gwardii
Kostyra o upadku Gwardii: To jest grabież polskiego sportu!

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze