Pique oficjalnie kończy reprezentacyjną karierę

Piłka nożna
Pique oficjalnie kończy reprezentacyjną karierę
Fot. PAP

Gerard Pique podczas sobotniej konferencji przed meczem z Sevillą o Superpuchar Hiszpanii ogłosił swoje odejście z reprezentacji Hiszpanii. Potwierdził tym samym swoje słowa z czasów rosyjskiego mundialu.

W wieku 31 lat Pique ma na swoim koncie 103 mecze dla reprezentacji Hiszpanii. Jego występ w spotkaniu z gospodarzami w 1/8 finału mistrzostw świata w Rosji okazał się jednak być tym ostatnim. Jeszcze przed rozpoczęciem tej imprezy obrońca sugerował, że będzie to odpowiedni czas, by odejść. Swoje zapowiedzi potwierdził w sobotę podczas konferencji przed Superpucharem Hiszpanii, o który walczyć będą FC Barcelona i Sevilla FC.

 

Pomimo faktu, że na ławce trenerskiej Hiszpanii zasiądzie Luis Enrique, z którym współpracował w Barcelonie, piłkarz nie dał się nakłonić do zmiany zdania. Tym samym dołączył do swojego wieloletniego kolegi Andresa Iniesty, który również ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej po rosyjskim mundialu.


- Podczas mistrzostw Europy i świata spędziłem z reprezentacją wspaniały czas, ale ta historia dobiegła końca. Rozmawiałem już o tym z Luisem Enrique – powiedział dziennikarzom hiszpański stoper, który zamierza skupić się teraz na występach dla swojego klubu.

Pique zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii w 2009 roku. W trakcie swojej przygody z drużyną z Półwyspu Iberyjskiego zawodnik zdobył w RPA mistrzostwo świata w 2010 roku. Dwa lata później wzniósł natomiast puchar mistrzów Europy, podczas turnieju rozgrywanego na boiskach Polski i Ukrainy.

JW, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze