Porażka Napoli z Wolfsburgiem, gol Milika

Napoli z Piotrem Zielińskim i Arkadiuszem Milikiem w składzie przegrało na wyjeździe z Wolfsburgiem 1:3 w sobotnim meczu towarzyskim. Ten drugi strzelił jedyną bramkę dla gości. W zespole gospodarzy od 63. minuty grał Jakub Błaszczykowski.

Zieliński zagrał całą pierwszą połowę, a Milik przebywał na boisku do 76. minuty. Napastnik reprezentacji Polski strzelił wyrównującą bramkę dla gości w 69. minucie, kiedy jego zespół przegrywał 0:1 po trafieniu Josipa Brekalo w 43. minucie. Później dwie bramki strzelił dla gospodarzy Admir Mehmedi (71, 74).

Na to spotkanie wybierał się selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek. Dzień wcześniej odwiedził Neapol, aby spotkać się z polskimi piłkarzami i ich klubowym trenerem.

- Chcę się spotkać z Piotrkiem Zielińskim, Arkiem Milikiem i Kubą Błaszczykowskim oraz ich klubowymi trenerami Carlo Ancelottim i Bruno Labbadią. Prosto z Wolfsburga pojadę do Lubina na mecz Zagłębia z Jagiellonią Białystok - powiedział kilka dni wcześniej Brzęczek.

Rozgrywki włoskiej ekstraklasy rozpoczną się za tydzień, a niemieckiej za dwa.