Rajdowe MP: Gryazin wygrał w Rzeszowie

Moto

Nikolay Gryazin (Skoda Fabia R5), Rosjanin startujący w barwach Łotwy, wygrał Rajd Rzeszowski, piątą rundę mistrzostw Polski i eliminację Pucharu Europy Centralnej. W klasyfikacji MP triumfował drugi na mecie Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia R5).

Rosyjska załoga Skody zdecydowanie górowała nad rywalami wygrywając osiem z 11 odcinków specjalnych. W końcówce rajdu wyraźnie prowadzący Gryazin zwolnił tempo, przegrywając o sekundy odcinki 9 i 10, ale na ostatnim, 11. OS znów był najszybszy.

Grzyb, który wcześniej dwukrotnie wygrał Rajd Rzeszowski, jechał równo i skutecznie. W sobotę i niedzielę meldował się na czołowych miejscach na wszystkich odcinkach i w efekcie przegrał z Gryazinem o 1.28,9.

Na drugim miejscu w klasyfikacji mistrzostw Polski, a trzecim w generalnej, uplasował się lider klasyfikacji krajowego czempionatu Jakub Brzeziński, który mocno zaatakował na sobotnich OS i awansował pomimo dwuminutowej kary za nieprawidłowy wjazd do parku zamkniętego po zakończeniu piątkowego etapu. Zadanie ułatwił mu pech Tomasza Kasperczyka (Ford Fiesta R5), trzeciego po pierwszym dniu, który w sobotę musiał się wycofać po awarii skrzyni biegów.