Rakitić na celowniku Bayernu Monachium

Piłka nożna
Rakitić na celowniku Bayernu Monachium
Fot. PAP

Hiszpańskie media donoszą, że Bayern Monachium jest jednym z klubów, które są zainteresowane sprowadzeniem Ivana Rakitica. Według "Mundo Deportivo" oferta, jaką złożono chorwackiemu piłkarzowi, jest spektakularna.

Pomocnik jest kluczową postacią środka pola w swoim klubie, odgrywał także znaczącą rolę podczas, udanych dla reprezentacji Chorwacji, mistrzostw świata. Hiszpańskie media informują, że dzięki temu znalazł się na celowniku wielu klubów. Kusić miały go Paris Saint-Germain i AS Monaco. Według "Mundo Deportivo" do wyścigu dołączyć miał w ostatnim czasie także Bayern Monachium, a jego oferta miała być według mediów spektakularna. Nowy trener niemieckiego lidera Niko Kovac, który zna piłkarza jeszcze z czasów, kiedy prowadził reprezentację swojego kraju, wierzy, że 30-latek trafi na Allianz Arenę. Szkoleniowiec uważa, że piłkarz może być znaczącym wzmocnieniem dla jego drużyny.

Niemiecki Sport Blid jest jednak innego zdania. Według dziennika scenariusz sprowadzenia Rakitica nie wydaje się być prawdopodobny, ponieważ pomimo odejścia Arturo Vidala do Barcelony, mistrzowie Niemiec nie będą chcieli szukać dla niego zastępstwa.

Piłkarz katalońskiego klubu przeniósł się na Camp Nou w 2014 roku, a wcześniej bronił barw Sevilla FC, Schalke 04 oraz FC Basel. Jego obecny kontrakt obowiązuje do 2021 roku, a kwota odstępnego to 125 milionów euro.

JW, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze