Lisek i Wojciechowski: Ten konkurs to kosmos! Byliśmy częścią czegoś wielkiego

Inne

Ten konkurs to jakiś totalny kosmos. Osobiście nie mam sobie nic do zarzucenia. Moja forma jest wyśrubowana. Coś niesamowitego, że wynik 5,90 m nie daje medalu. Ale tak się dzisiaj stało. Trzeba to przeżyć, trzeba trenować i żyć dalej - powiedział Piotr Lisek, ktory na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy zajął czwarte miejsce. Paweł Wojciechowski zajął piąte miejsce. Złoty medal zdobyl niesamowity 18-letni Szwed Armand Duplantis.

Aleksandra Szutenberg: Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek zapowiadali walkę o te najwyższe cele, ale tutaj, żeby zdobywać te najwyższe cele, trzeba było skoczyć 6,05 metra. Jakiś kosmos totalny, bo jeszcze w pierwszej próbie.

Piotr Lisek: Zdecydowanie kosmos totalny. Osobiście nie mam sobie nic do zarzucenia. Moja forma jest wyśrubowana. Coś niesamowitego, że wynik 5,90 m nie daje medalu. Ale tak się dzisiaj stało. Trzeba to przeżyć, trzeba trenować i żyć dalej.

Skąd wziął się ten kosmiczny Szwed?

Paweł Wojciechowski: Ze Szwecji.

On ma 18 lat.

PW: Tak, on chyba ma 19 lat w tym roku. To kwestia tego, że jego ojciec skakał, tam praktycznie cała rodzina skakała, on skacze od 3. roku życia. Pewnie nawet od 12. miesiąca życia skakał, pierwsze kroki stawiał z tyczką podejrzewam. On jest do tego stworzony i skacze wysoko. Fajnie, że go znamy.

Piotr powiedział, że nie miał sobie nic do zarzucenia. Jak z tobą dzisiaj?

PW: Oczywiście, że nie możemy sobie mieć nic do zarzucenia, bo walczyliśmy. Tak jak obiecaliśmy, tak zrobiliśmy. Myślę, że nasze wyniki z dnia dzisiejszego nie są adekwatne, bo ani Piotrek nie mógł zaatakowac 5,95 m trzy razy, ani ja każdej kolejnej wysokości po 5,8 m też nie moglem zaatakować trzy razy, bo musieliśmy uciekać z tymi próbami. Musieliśmy gonić rywali...

Cała rozmowa z Pawłem Wojciechowskim i Piotrem Liskiem w załączonym materiale wideo.

Aleksandra Szutenberg, BA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze