Nice 1 liga żużlowa: Speed Car Motor – Zdunek Wybrzeże. Transmisja w Polsacie Sport

Żużel
Nice 1 liga żużlowa: Speed Car Motor – Zdunek Wybrzeże. Transmisja w Polsacie Sport
fot. CyfraSport

W niedzielne wczesne popołudnie dojdzie do bardzo ciekawie zapowiadającego się starcia w Nice 1 lidze żużlowej. Speed Car Motor Lublin podejmie przed własną publicznością Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Gospodarze będą chcieli przypieczętować pierwsze miejsce przed fazą play-off, natomiast goście powalczą o przedłużenie sobie szans do dostania się do czołowej czwórki. Transmisja meczu Speed Car Motor – Zdunek Wybrzeże w Polsacie Sport.

Lublinianie od początku tego sezonu spisują się kapitalnie i będąc wciąż niepokonanym zespołem na zapleczu PGE Ekstraligi zajmują pierwsze miejsce w tabeli, mając osiem punktów przewagi nad wiceliderem z Gniezna. Na trzy kolejki przed końcem fazy zasadniczej podopieczni Dariusza Śledzia mogą zapewnić sobie oficjalnie fotel lidera, aczkolwiek już od dłuższego czasu niemal pewne jest, że to Koziołki przystąpią do decydującej części sezonu z najwyższej lokaty.


Nie zmienia to jednak faktu, że należy postawić kropkę nad „i”. W ramach 12. kolejki spotkań zawita do nich piąty w kwalifikacji Zdunek Wybrzeże Gdańsk, który do upragnionej czwartej pozycji traci aż dziewięć oczek, ale posiada jeden zaległy mecz do odjechania. Warto podkreślić, że ekipa z Trójmiasta na finiszu fazy zasadniczej odjedzie aż trzy wyjazdowe konfrontacje i tylko jeden raz zaprezentuje się na własnym torze. Zakładając, że gdańszczanie pokonają w ostatnich kolejkach niżej notowane zespoły z Piły i Krakowa, to i tak nie wystarczy do awansu do półfinału Nice 1 ligi. Żużlowcy Mirosława Berlińskiego muszą zatem zapunktować również na trudnych terenach w Łodzi oraz Lublinie.


U tych drugich będzie jednak o ligowe oczka bardzo ciężko. Tak jak zostało to już wspomniane, Motor w tym sezonie prezentuje się znakomicie i nie ma zamiaru przerywać swojej świetnej passy. Ponadto w pierwszym starciu obu drużyn Wybrzeże musiało uznać wyższość rywali, toteż przed rewanżem nie mają żadnej zaliczki do obronienia w kontekście punktu bonusowego. Duński zaciąg w postaci Mikkela Becha, Andersa Thomsena oraz Mikkela Michelsena w połączeniu z Oskarem Fajferem, Michałem Szczepaniakiem i juniorami musiałby stanąć na wysokości zadania, aby sprawić niespodziankę przy Alejach Zygmuntowskich.


Do składu miejscowych wraca Australijczyk Sam Masters, który zastąpi kontuzjowanego Daniela Jeleniewskiego. Zestawienie beniaminka nie budzi żadnych zaskoczeń. Krajowym liderem jest Dawid Lampart, który pojedzie w parze z Pawłem Miesiącem. Dużo można spodziewać się od Roberta Lamberta oraz przede wszystkim Andreasa Jonssona, który w tym sezonie nie zawodzi swoich kibiców. Sympatykom z Lublina nie trzeba mówić jak wielkim atutem jest ich formacja juniorska złożona z Oskara Bobera i Wiktora Lamparta.


Faworytami tej rywalizacji są z pewnością lublinianie, ale Wybrzeże nie ma w tym momencie nic do stracenia i sprawiając niespodziankę, przedłuża sobie szanse na awans do fazy play-off. Brak jakichkolwiek punktów z ich strony praktycznie eliminuje ich z tej walki.


Awizowane składy:

 

Speed Car Motor Lublin:
9. Dawid Lampart
10. Paweł Miesiąc
11. Sam Masters
12. Robert Lambert
13. Andreas Jonsson
14. Oskar Bober


Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
1. Mikkel Bech
2. Michał Szczepaniak
3. Oskar Fajfer
4. Anders Thomsen
5. Mikkel Michelsen
6. Dominik Kossakowski


Transmisja meczu Speed Car Motor Lublin – Zdunek Wybrzeże Gdańsk od godz. 14:30 w Polsacie Sport.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze