Rozstrzygający gol Dembele! Trzynasty triumf Barcelony w Superpucharze Hiszpanii

FC Barcelona pokonała w marokańskim mieście Tanger Sevillę 2:1 (1:1) i po raz 13. w historii zdobyli Superpuchar Hiszpanii. Losy trofeum wyjątkowo rozstrzygnięte zostały w jednym spotkaniu, rozegranym poza granicami kraju.

Barcelona to mistrz kraju i zdobywca Pucharu Hiszpanii. W finale tych drugich rozgrywek rozbiła Sevillę 5:0. Finałowemu rywalowi nie udał się rewanż za tę dotkliwą porażkę.

Wprawdzie Sevilla objęła prowadzenie już w dziewiątej minucie po golu Pablo Sarabii, ale trzy minuty przed przerwą wyrównał Gerard Pique. Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył w 78. min Ousmane Dembele. Barcelona z 13 triumfami jest najbardziej utytułowanym klubem w historii Superpucharu Hiszpanii.