Beach Soccer. Polska - Anglia: Transmisja w Polsacie Sport Extra

Piłka nożna
Beach Soccer. Polska - Anglia: Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

We wtorek reprezentacja Polski w Beach Soccerze rozegra swój przedostatni mecz w tym roku. W towarzyskim spotkaniu na kołobrzeskiej plaży podopieczni Marcina Stanisławskiego zmierzą się z kadrą Anglii. Transmisja spotkania Polska - Anglia w Polsacie Sport Extra.

Dla podopiecznych Stanisławskiego dwa sparingi z Anglikami (drugi zostanie rozegrany w środę), będą ostatnimi meczami w tym roku. Biało-Czerwoni nie wywalczyli bowiem awansu do Superfinału Europejskiej Ligi Beach Soccera, wygrywając na przestrzeni dwóch turniejów jedynie jedno spotkanie.

 

W Moskwie udało im się co prawda zwyciężyć na inaugurację nad reprezentacją Szwajcarii (6:5), jednak później ulegli Rosji 3:6 oraz Azerbejdżanowi 6:9. Podczas imprezy w Mińsku Polacy przegrali z Turcją 7:9 oraz Białorusią 4:5. Szczególnie bolała porażka z gospodarzami, gdyż podopieczni Stanisławskiego prowadzili już 3:1, jednak przeciwnicy zdołali doprowadzić do dogrywki i przechylić w niej szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gdyby nasi futsalowcy "dowieźli" zwycięstwo do końca, to wówczas zagwarantowaliby sobie awans do Superfinału Europejskiej Ligi Beach Soccera, którego stawką był awans na Igrzyska Europejskie.

W towarzyskim dwumeczu szansę na występ dostaną zawodnicy, występujący wcześniej w kadrze młodzieżowej. Powołani zostali bowiem Bartosz Szloser, który w seniorskiej kadrze wystąpił już wcześniej, jednak dla Karola Kruka, Krystiana Karolaka oraz Jakuba Bistuły będzie to absolutny debiut w narodowych barwach. Wszyscy będą z pewnością chcieli pokazać selekcjonerowi, że w kontekście konieczności przeprowadzenia zmiany pokoleniowej, to właśnie na nich powinien on stawiać.

- Przeprowadzenie zmiany pokoleniowej w reprezentacji jest konieczne. Dla młodych zawodników dwumecz z Anglią będzie szansą pokazania się, w kontekście nadciągającej zmiany warty. Trzeba wprowadzić do drużyny więcej młodzieży, a dobrym jej źródłem może być Hemako Sztutowo, czyli drużyna oparta przecież na krajowych zawodnikach - powiedział ekspert Polsatu Sport oraz były selekcjoner kadry Krzysztof Kuchciak.

W kadrze figuruje wielu zawodników z Hemako Sztutowo, czyli drużyny, która wywalczyła w niedzielę pierwsze w historii mistrzostwo Polski! Wcześniej piłkarze Hemako trzykrotnie grali w finale krajowych mistrzostw a także pięciokrotnie w finale o Puchar Polski, jednak za każdym razem uznawali wyższość rywali. MVP turnieju o mistrzostwo Polski został zawodnik triumfatora - Paweł Friszkemut, natomiast najlepszym bramkarzem został powołany po raz pierwszy do seniorskiej kadry Krystian Karolak.

Kadra reprezentacji Polski w Beach Soccerze na towarzyski dwumecz z Anglią:

1. Karol Kruk (BSC PRO-FART Głowno)

2. Bartosz Szloser (Hemako Sztutowo)

3. Tomasz Późniak (Hemako Sztutowo)

4. Maciej Daniluk (Hemako Sztutowo)

5. Paweł Friszkemut (Hemako Sztutowo)

6. Dominik Depta (KP Łódź)

7. Konrad Kubiak (KP Łódź)

8. Karim Madani (KP Łódź)

9. Filip Gac (KP Łódź)

10. Krystian Karolak (SAN AZS Łódź)

11. Maciej Marciniak (Silesia Milenium BSC)

12. Jakub Bistuła (Wodomex Bojano)

Transmisja meczu towarzyskiego Polska - Anglia od godziny 18.00 w Polsacie Sport Extra. Komentują Grzegorz Michalewski i Krzysztof Kuchciak.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie