ME Berlin 2018: Prezydent Białegostoku wnioskuje o nagrody dla medalistów

Inne
ME Berlin 2018: Prezydent Białegostoku wnioskuje o nagrody dla medalistów
Fot. Cyfrasport

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski złożył wnioski do radnych miejskich o przyznanie nagród finansowych w łącznej wysokości 60 tys. złotych dla związanych z miastem złotych medalistów lekkoatletycznych ME w Berlinie - Wojciecha Nowickiego i Martyny Dąbrowskiej.

Wojciech Nowicki to zawodnik KS Podlasie Białystok. Zdobył tytuł mistrza Europy w rzucie młotem (80,12 m). Martyna Dąbrowska (UKS 19 Bojary Białystok) biegła w eliminacjach w sztafecie 4x400 metrów. Polki, które w finale wystąpiły w składzie: Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty-Ersetic zdobyły złoty medal.

We wtorek prezydent Białegostoku spotkał się z Wojciechem Nowickim, Martyną Dąbrowską i ich trenerami Malwiną Wojtulewicz-Sobierajską i Robertem Kędziorą. Złożył im gratulacje i podziękowania za osiągnięte wyniki.

Prezydent poinformował, że wystąpił o opinię do komisji sportu Rady Miasta ws. przyznania nagrody w wysokości 30 tys. zł dla Wojciecha Nowickiego, 15 tys. zł dla jego trenerki, 10 tys. zł Dla Martyny Dąbrowskiej i 5 tys. zł dla jej trenera. - Mam nadzieję, że radni przychylą się do tych moich propozycji - powiedział Truskolaski.

- Dla naszego miasta ten rok jest absolutnie bezprecedensowy - mówił prezydent o medalach zdobytych przez Nowickiego i Dąbrowską. - Bycie najlepszym w Europie, szczególnie gdy ma się konkurenta krajowego jak Paweł Fajdek jest czymś absolutnie szczególnym - mówił Truskolaski o Wojciechu Nowickim.

Martyna Dąbrowska podkreśliła, że starty i sukcesy sportowcy odnoszą "dla Polski, dla Białegostoku i dla siebie". - Ja biegałam w biegu kwalifikacyjnym, co dało dziewczynom komfort w przygotowaniu do swoich biegów indywidualnych i do występu całej sztafety, bo wtedy miały jakby więcej siły. Ja zaczęłam i one to dokończyły bardzo pięknie - powiedziała.

Dodała, że jest dumna, że jest częścią tej drużyny. - Mam nadzieję, że za parę lat będę biegać w finale i reprezentować nasze miasto i kraj - mówiła Dąbrowska.

Wojciech Nowicki ocenił, że nagrody są ogromnym wyróżnieniem. - Bardzo mnie to cieszy, że miasto zawsze nas wspierało. Od wielu lat nam pomaga, żebyśmy mieli wszystko zapewnione i to jest fajne, ponieważ jeżeli mamy taką pomoc, możemy spokojnie się przygotowywać. I widać po prostu efekty tej pracy - powiedział Nowicki.

TK, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie