Policja zatrzymała w Łodzi kibiców podejrzanych o udział w bójce

Piłka nożna
Policja zatrzymała w Łodzi kibiców podejrzanych o udział w bójce
fot. PAP

Łódzka policja zatrzymała siedem osób podejrzewanych o udział w bójce między kibicami dwóch łódzkich drużyn piłkarskich. Według funkcjonariuszy, dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu, udało się zapobiec eskalacji agresji.

O zdarzeniu poinformowała w środę policja.

 

Jak wyjaśniono, funkcjonariusze z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Łodzi otrzymali informację, że na jednej z łódzkich ulic, w dzielnicy Bałuty pobiła się grupa ok. 30 osób będących pseudokibicami łódzkich drużyn piłkarskich.

 

Przybyli na miejsce policjanci zauważyli w bramie jednej z posesji dwóch rannych mężczyzn. Byli to łodzianie w wieku 27 i 37 lat. Młodszy z nich był nieprzytomny i miał na rękach rękawice służące do uprawiania sportów walki. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do szpitala.

 

W tym samym czasie w innym rejonie miasta zatrzymano grupę pięciu osób w wieku od 18 do 30 lat, która przemieszczała się samochodem marki Dodge. Mężczyźni mieli w aucie akcesoria służące do uprawiania sportów walki, kominiarki i odzież kibicowską. Ponieważ nie byli w stanie wyjaśnić, gdzie byli w czasie bójki, również zostali zatrzymani.

 

Obecnie funkcjonariusze zabezpieczają ślady i nagrania z monitoringów, przesłuchują świadków i prowadzą działania zmierzające do ustalenia roli poszczególnych osób uczestniczących w tym zdarzeniu.

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie