Prezes Atletico: Nie jesteśmy mniejszym bratem Realu! Chcemy grać o największe trofea

Piłka nożna

- Podczas kolacji poprzedzającej mecz o Superpuchar Europy znamienne były zwłaszcza słowa Enrique Cerezo, który powiedział, że Atletico nie czuje się mniejszym bratem Realu, zauważył że jego zespół posiada w składzie trzech aktualnych mistrzów świata (Lucas Hernandez, Thomas Lemar oraz Antoine Griezmann) oraz że jego piłkarze mają zamiar walczyć o największe trofea - zdradził Zastępca Dyrektora ds. Sportu w Telewizji Polsat Piotr Pykel.

Do pierwszego gwizdka Szymona Marciniaka w meczu o Superpuchar Europy pozostały już tylko godziny. W przeddzień spotkania, w Tallinie, odbyła się kolacja, na której gościli m.in. przedstawiciele obu klubów oraz najważniejsze osoby związane z UEFA. Głos zabrali również prezesi Realu oraz Atletico, którzy zgodnie podkreślili wagę rozgrywanego w Tallinie meczu.

 

- Fiorentino Perez podkreślił, że mimo odejścia Cristiano Ronaldo, "Królewscy" będą chcieli wygrać w tym roku wszystko. Znamienne były jednak szczególnie słowa Enrique Cerezo, który powiedział, że Atletico nie czuje się mniejszym bratem Realu, zauważył że jego zespół posiada w składzie trzech aktualnych mistrzów świata (Lucas Hernandez, Thomas Lemar oraz Antoine Griezmann) oraz że jego piłkarze mają zamiar walczyć o największe trofea - zdradził Zastępca Dyrektora ds. Sportu w Telewizji Polsat Piotr Pykel.

 

 

Zdjęcia z Muzeum Morza, w którym odbyła się kolacja poprzedzająca mecz.

 

Władze Tallina oraz estońska federacja piłkarska dołożyły wszelkich starań, by przygotowanie i oprawa meczu nie pozostawiły żadnych wątpliwości. Wszyscy z dumą podkreślają jak wielkim wydarzeniem dla ugrofińskiego narodu jest organizacja imprezy tego kalibru.

 

- Przyznanie Tallinowi organizacji meczu o Superpuchar Europy jest elementem szerszej polityki UEFA, która chce, by wielkie wydarzenia nie gościły wyłącznie w Madrycie, Rzymie czy Paryżu, ale również w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Północnej. W przyszłym roku finał zostanie rozegrany w Baku, ale już w 2020 zawita on do Gdańska. Władze instytucji podkreślają, że Polska jest jednym z najlepszych organizatorów tego typu imprez na świecie - dodał.

 

Transmisja meczu o Superpuchar Europy Real Madryt - Atletico Madryt od godziny 20.50 w Polsacie oraz 20.55 w Polsacie Sport. Początek przedmeczowego studia od godziny 20.00 w Polsacie Sport.

 

W załączonym materiale wideo cała wypowiedź Piotra Pykela.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie