Polacy lepsi od Kamerunu w pierwszym sparingu przed MŚ!

Siatkówka
Polacy lepsi od Kamerunu w pierwszym sparingu przed MŚ!
fot. PZPS

Reprezentacja Polski pokonała Kamerun 3:1 (25:20, 25:23, 26:28, 25:19) w meczu towarzyskim rozgrywanym w Hali Sportowo - Widowiskowej KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim. W sobotę oba zespoły zmierzą się jeszcze raz. Transmisja meczu w Polsacie Sport.

Ostatnie starcie z ekipą z Afryki Polacy zagrali na mistrzostwach świata w 2014 roku. Wtedy Biało-Czerwoni okazali się lepsi pokonując rywali  3:1. Aktualnie w składzie pozostało zaledwie trzech siatkarzy z zespołu, który zdobywał tytuł.

Pierwsza odsłona od początku przebiegała pod dyktando reprezentacji Polski. Kameruńczycy co prawda mieli przebłyski dobrej gry, lecz nie zdołali nawiązać z podopiecznymi Vitala Heynena wyrównanej walki i ulegli 20:25.

Na drugiego seta Polacy wyszli bez żadnych zmian kadrowych. W trakcie trwania seta na boisku zadaniowo pojawił się Tomasz Fornal, który miał utrudnić zagrywkę. Przyjezdni coraz częściej dochodzili do głosu i prowadzili wyrównaną walkę. W końcówce sprawę w swoje ręce wziął Mateusz Bieniek posyłając rywalom kilka atomowych zagrywek. To uniemożliwiło im wyprowadzenie składnych akcji, a w konsekwencji nie pozwoliło na doprowadzenie do wyrównania.

W trzeciej partii Heynen zdecydował się na wiele zmian w składzie, jednak takie było założenie. Na boisku pozostało zaledwie dwóch graczy z pierwszej szóstki, czyli Piotr Nowakowski i Damian Wojtaszek. Mimo roszad gra była bardzo wyrównana, lecz tym razem zakończyła się minimalnym zwycięstwem Kamerunu.

Niepowodzenie wyraźnie rozdrażniło naszych siatkarzy. Przestali popełniać błędy i wrócili na swój wysoki poziom, który okazał się nie do osiągnięcia dla rywali.

 

W sobotę Kameruńczycy dostaną szansę na zrewanżowanie się naszym siatkarzom. Drugi mecz towarzyski Polska - Kamerun będzie transmitowany w Polsacie Sport od godz. 20.

Polska – Kamerun 3:1 (25:20, 25:23, 26:28, 25:19)

Polska: Piotr Nowakowski, Damian Schulz, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Damian Wojtaszek (L) – Tomasz Fornal, Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Jakub Kochanowski, Bartosz Kwolek

 

Kamerun: Ahmed A. Mbutngam, Mboulet Jean Ndaki, Hile Dider Sali, Nathan Wounembaina, Dvid Feughou, Sem Dolegombai, Alain Kamto Fossi (L) – Bitaja Kody, Herman Marie Engala, Moto Ebouma, Bana Hasana, Junior Charles Engohe, Yannick Bikon-Bi-Nkot (L)

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze