Atacama Rally: Sonik trzeci na mecie w Chile

Moto

Rafał Sonik zajął trzecie miejsce w rywalizacji quadów w Atacama Rally, chilijskiej rundzie Pucharu Świata w rajdach terenowych. Triumfował Argentyńczyk Nicolas Cavigliasso. W klasyfikacji generalnej cyklu Polak zajmuje piąte miejsce.

Po siedmiu miesiącach przerwy spowodowanej skomplikowanym złamaniem kości strzałkowej i piszczelowej Polak powrócił do rywalizacji w cyklu Pucharu Świata i od razu wywalczył miejsce na podium.

- O takim powrocie mogłem tylko marzyć – powiedział na mecie zwycięzca Rajdu Dakar z 2015 roku.

Chilijską imprezę wygrał drugi zawodnik ostatniego Rajdu Dakar – Argentyńczyk Nicolas Cavigliasso. Tuż za nim uplasował się jego rodak Jeremias Gonzalez Ferioli – dwukrotnie dekorowany na podium Dakaru.

Obaj będą ponownie ścigać się z Sonikiem w Desafio Ruta 40 – czwartej rundzie Pucharu Świata FIM, która w niedzielę 26 sierpnia ruszy z Tucuman do San Juan w Argentynie.