PES 2018: Poznajcie najlepszego gracza w Polsce

E-sport
PES 2018: Poznajcie najlepszego gracza w Polsce
fot. Materiały prasowe

Kto jest najlepszym graczem w Polsce w Pro Evolution Soccer 2018? Od niedawna może tak o sobie mówić Michał Podlas, znany jako Nieswiec1913. To właśnie on okazał się numerem jeden w mistrzostwach Polski, które rozegrano w Warszawie.

Na początek cztery mecze fazy grupowej, później ćwierćfinał, półfinał i wreszcie finał, w którym pokonał Kamyyla 2:0. Tak wyglądała droga Nieswieca1913 do tytułu mistrza Polski.

 

- W wielu meczach ślizgałem się jedną bramką. Paradoksalnie, myślę, że najlepszy mecz zagrałem w finale. Rywalizacja była zacięta, wiec tym bardziej cieszy, że udało mi się wygrać - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl.

 

Nieswiec1913 gra od wielu lat. Zaczynał od Pro Evolution Soccer 4, na którego okładce królowali świetni napastnicy Thierry Henry i Francesco Totti, jak również sędzia Pierluigi Collina. Nie ukrywa, że jest wiernym fanem serii gier, chociaż zdarzały mu się przerwy.

 

- PES ma to do siebie, że wiele osób, które w niego grają, zaczynało będąc młodzieżą. Grałem w PES 4,5 6, które są uważane za najlepsze części - wspominał swoje początki. - Miałem także dłuższą przerwę. Wróciłem przy PES 2016, więc można powiedzieć, że za mną taki trzyletni okres przygotowawczy, by pojawić się na mistrzostwach Polski - dodał.

 

Ile czasu trzeba poświęcić, by zostać mistrzem Polski? Jeśli ktoś sądzi, że można sobie pozwolić na grę od rana do nocy, to jest w błędzie... W końcu są jeszcze inne obowiązki.

 

- Czasami przysiądę i potrafię grać cały dzień. Czasami jest tak, że tydzień nie mogę spojrzeć na grę. Ja też pracuję, mam swoją firmę. Dużo czasu poświęcam na naukę, bo studiuję zaocznie. Można więc sobie wyobrazić, że tego czasu wcale tak dużo nie mam. Jestem jednak w stanie wygospodarować średnio trzy godziny dziennie, żeby pograć - powiedział Nieswiec1913.

 

Wywalczenie tytułu mistrza Polski to jego największy dotychczasowy sukces, jeśli chodzi o Pro Evolution Soccer. Przed nim kolejne wyzwanie... Teraz chciałby zaistnieć w turniejach organizowanych przez producenta tej serii, czyli Konami.

 

- Mam taki cel na przyszły rok, by powalczyć i pojechać na turniej organizowany przez Konami. Najpierw są rozgrywki online, które trzeba przejść, zdobywając odpowiedni ranking. Dzięki temu można awansować do rozgrywek offline. Wygrywając tam, można uzyskać awans na mistrzostwa świata. Chciałbym zaliczyć przynajmniej ten drugi krok. Już dawno nikogo z Polski tam nie było - zauważył najlepszy gracz PES w Polsce.

Marcin Ciechański, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze