Włoski sędzia o Ronaldo: Był wściekły, kiedy zastosowałem korzyść

Piłka nożna
Włoski sędzia o Ronaldo: Był wściekły, kiedy zastosowałem korzyść
fot. PAP

Cała piłkarska Italia żyje inauguracją rozgrywek Serie A, a co za tym idzie – debiutem w barwach Juventusu Cristiano Ronaldo. Już w sobotnie popołudnie Stara Dama zagra na wyjeździe z Chievo Verona. Z tej okazji, jeden z najlepszych włoskich arbitrów w historii, Nicola Rizzoli zdradził pewną anegdotę związaną z Portugalczykiem.

47-letni Rizzoli zakończył karierę arbitra i obecnie jest szefem włoskich sędziów. W trakcie swojej przygody z gwizdkiem brał udział w najważniejszych piłkarskich wydarzeniach takich jak finał mistrzostw świata oraz Ligi Mistrzów. Z tego powodu wielokrotnie miał do czynienia z najlepszymi piłkarzami na świecie, w tym Cristiano Ronaldo.

 

- Spotykaliśmy się wielokrotnie przez te wszystkie lata. Pamiętam jednak w szczególności jeden moment z nim związany. To było w trakcie któregoś ze spotkań w europejskich pucharach. W trakcie jego indywidualnej akcji był faulowany na skraju pola karnego, lecz ja jednak postanowiłem zastosować przywilej korzyści, co mocno mu się nie spodobało. Między pierwszą a drugą połową spotkania podszedł do mnie i powiedział „Wolałbym, żeby nie gwizdał pan korzyści w takim fragmencie boiska, bo dla mnie rzut wolny z tego miejsca jest niczym rzut karny” – zdradził Rizzoli wypowiedź CR7.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze