Ekstraliga żużlowa: Stal przedłużyła umowę z trenerem Chomskim

Żużel
Ekstraliga żużlowa: Stal przedłużyła umowę z trenerem Chomskim
Fot. Cyfrasport

Zarząd Stali Gorzów przedłużył na kolejne dwa sezony umowę z obecnym trenerem swojej drużyny żużlowej Stanisławem Chomskim. Decyzja jest związana z osiągnięciem zakładanego celu na ten sezon i wcześniejszymi sukcesami - poinformował klub na swoim portalu.

- Plan na ten sezon został wykonany, jesteśmy w play off. Od trzech sezonów w rundzie play off gościmy nieprzerwanie, a to właśnie trener Stanisław Chomski prowadził w tym czasie Stal Gorzów. Przez ostatnie dwa lata byliśmy również na podium rozgrywek PGE Ekstraligi. W związku z tym, jesteśmy zadowoleni ze współpracy, bardzo ją doceniamy i dlatego zdecydowaliśmy się na przedłużenie kontraktu o kolejne dwa sezony – wyjaśnił prezes KS Stal Maciej Zmora.

W wywiadzie dla portalu Stali Gorzów Chomski powiedział: - Jeżeli dwie strony są zainteresowane współpracą i znajdą zbieżne kierunki pracy i cele do zrealizowania, to siadają do stołu i dogadują tę sprawę. Dwie strony były zdecydowane, żeby to załatwić pozytywnie. Była wola ze strony klubu, czyli prezesa, ja też widzę siebie w Stali Gorzów, więc nie było przeszkód.

61-letni Chomski to były żużlowiec i trener podchodzący z Gorzowa. Startował W Stali od 1974 do 1980 r. Jej szkoleniowcem był w latach 1987-1995 i 1999-2009.

Do rodzinnego miasta i klubu wrócił w połowie 2015 r., by pomóc Stali w utrzymani się w ekstralidze. Zadanie wykonał. Zespół uniknął baraży. W następnym sezonie Chomski wraz z drużyną zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Polski – pierwszy w swojej karierze, a w 2017 r. Stal sięgnęła po brązowy medal.

W tym roku Stal Gorzów pod jego wodzą ponownie stanie przed szansą powiększenia dorobku medalowego, gdyż miejsce w półfinałach ma już zapewnione.

W ostatnim meczu fazy zasadniczej ekstraligi drużyna z Gorzowa zmierzy się w najbliższą niedzielę na wyjeździe z Get Well Toruń.

JW, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze