Memoriał Wagnera 2018: Od lat najważniejszy turniej towarzyski dla wielu reprezentacji

Siatkówka

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Dla wielu reprezentacji jest to najważniejszy turniej towarzyski - w tym roku poprzedzający w dodatku mistrzostwa świata. Co ten fakt oznacza dla polskich kibiców?

Do Krakowa przyjadą jedni z najlepszych siatkarzy świata. W reprezentacji Rosji nie powinno zabraknąć takich postaci jak Dmitrij Wołkow, Dmitrij Muserski, Maksim Michajłow, czy Jegor Kliuka. Trójkolorowi do Polski też przyjadą w najsilniejszym składzie z Benjaminem Toniuttim, Earvinem Ngapethem, czy Jenia Grebennikov na czele. Stephane Antiga także będzie mógł skorzystać ze swoich czołowych graczy - jak Lucas Van Berkel i Stephen Maar. Biało- czerwoni jednak już w tym sezonie reprezentacyjnym pokazali, że potrafią z nimi rywalizować jak równy z równym.

 

- Dla nas będzie to okazja, by sprawdzić się z trzema bardzo dobrymi rywalami, każdy z nich będzie grał na mistrzostwach świata, zobaczymy na jakim są oni etapie, zobaczymy na jakim my jesteśmy, będzie można wyciągnąć już pierwsze wnioski - powiedział atakujący reprezentacji Polski Dawid Konarski.

 

Wnioski będą mogli wyciągnąć także kibice - śledząc od piątku Memoriał Huberta Jerzego Wagnera na sportowych antenach Polsatu.

 

W załączonym materiale wideo zapowiedź Memoriału Wagnera 2018.

Adrian Brzozowski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze