Wynik lepszy niż gra. Polscy siatkarze ograli Kanadę na inaugurację Memoriału Wagnera

Polscy siatkarze wygrali 3:0 z Kanadą na inaugurację XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Krakowski turniej to jeden z ostatnich sprawdzianów przed wrześniowymi mistrzostwami świata, które zostaną rozegrane w Bułgarii i we Włoszech.

– Jesteśmy teraz na takim etapie, że powinniśmy się jeszcze zgrywać, każdy trening, każdy mecz będzie podnosił nasze morale. Zawsze podkreślam, że nie zwracam uwagi na to, jak prezentują się rywale, bo ważne jest, jak my zagramy. Zmierzy się z bardzo dobrymi zespołami, ale nie ma się kogo obawiać – mówił przed startem Memoriału Wagnera kapitan biało-czerwonych Michał Kubiak.

Polacy w krakowskiej Tauron Arenie mierzą się kolejno z ekipami: Kanady, Francji oraz Rosji. Na pierwszy ogień poszli podopieczni trenera Stephane Antigi.

Obie reprezentacje dobrze się znają – w obecnym sezonie mierzyły się ze sobą już trzykrotnie. Dwa pierwsze mecze miały towarzyski charakter. 19 maja, w debiucie Vitala Heynena Polacy przegrali w katowickim Spodku 1:3. Kilka dni później zrewanżowali się, wygrywając w Opolu 3:2. Oba mecze przedzielił zamknięty sparing, zakończony wynikiem 1:1. 27 maja w Krakowie doszło natomiast do konfrontacji w ramach Ligi Narodów. Gospodarze wygrali to spotkanie 3:1.

Również w meczu otwierającym Memoriał Wagnera górą byli Polacy, choć obie ekipy nie zachwyciły swą grą. Kanadyjczycy od jakiegoś czasu mają kłopoty z kontuzjami, a w meczu z Polską rozgrywający TJ Sanders musiał opuścić boisko po pierwszej przerwie technicznej. W ekipie trenera Heynena kłopoty zdrowotne ma natomiast podstawowy libero – Paweł Zatorski, w związku z tym w wyjściowym składzie zagrał Damian Wojtaszek.

Premierowa odsłona przebiegała pod znakiem chaotycznej gry i sporej ilości błędów własnych. Kanadyjczycy popełnili ich więcej – łącznie dwanaście, z czego aż osiem w polu zagrywki. Set toczył się przy minimalnej przewadze Polaków, którzy nie byli jednak w stanie wykorzystać pomyłek rywali i wypracować sobie znaczącej przewagi. W końcówce Polacy mieli kłopoty ze skończeniem kontrataków, zdołali jednak wygrać walkę na przewagi, a wynik na 29:27 asem serwisowym ustalił Aleksander Śliwka.

Druga odsłona nie miała wielkiej historii. Polacy prezentowali się nieco lepiej i w środkowej części seta zdołali wypracować sobie wyraźną przewagę (16:11). W końcówce kontrolowali sytuację na parkiecie i pewnie wygrali 25:17.

Set numer trzy rozpoczął się od przewagi siatkarzy spod znaku Klonowego Liścia (6:8), jednak Polacy odzyskali inicjatywę przy zagrywkach Śliwki (12:9) i na drugiej przerwie mieli już cztery oczka zaliczki (16:12). W końcówce utrzymywali dystans i znów pewnie wygrali (25:19).

Na tym etapie przygotowań do siatkarskiego mundialu gra biało-czerwonych jeszcze nie zachwyca. Mimo słabszej postawy, cieszy pewnie wywalczone zwycięstwo. Co ciekawe, trener Heynen trzymał się w tym meczu wyjściowego składu: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Piotr Nowakowski, Jakub KochanowskiDamian Wojtaszek (libero), wpuszczając zmienników jedynie na krótkie fragmenty.

W drugim piątkowym meczu Rosja zagra z Francją. W sobotę Polacy zmierzą się z Francją (godzina 14.00), a Kanadyjczycy z Rosją (17.00).

Polska – Kanada 3:0 (29:27, 25:17, 25:19)

Polska: Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Jakub Kochanowski – Damian Wojtaszek (libero) oraz Artur Szalpuk, Mateusz Bieniek, Dawid Konarski.
Kanada: Ryan Joseph Sclater, Tyler Sanders, Nicholas Hoag, Graham Vigrass, Eric Loeppky, Lucas Van Berkel – Steven Marshall (libero) oraz Jay Blankenau, Sharone Vernon-Evans, Daniel Cornelius Jansen Vandoorn.

Terminarz i plan transmisji XVI Memoriału Wagnera (Kraków, 24–26 sierpnia):

2018-08-24: Polska – Kanada 3:0 (29:27, 25:17, 25:19)
2018-08-24: Francja – Rosja (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

2018-08-25: Polska – Francja (sobota, godzina 14.00; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)
2018-08-25: Rosja – Kanada (sobota, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport)

2018-08-26: Francja – Kanada (niedziela, godzina 14.00; transmisja – Polsat Sport Extra).
2018-08-26: Polska – Rosja (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat).

Mecz zakończony
Polska
3:0
Kanada
Zapis relacji
Relacja zakończona

Polska – Kanada 3:0 (29:27, 25:17, 25:19) Koniec meczu! Polacy wygrali na inaugurację XVI Memoriału Wagnera.

Polska – Kanada 2:0, 24:19 Jakub Kochanowski z przesuniętej krótkiej. Piłka meczowa dla Polaków!

Polska – Kanada 2:0, 23:18 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

Polska – Kanada 2:0, 22:17 Sharone Vernon-Evans zerwał atak.

Polska – Kanada 2:0, 21:17 Mateusz Bieniek - as serwisowy. Czas dla szkoleniowca Kanadyjczyków.

Polska – Kanada 2:0, 19:17 Zablokowany Bartosz Kurek. Kanadyjczycy jeszcze nie rezygnują.

Polska – Kanada 2:0, 18:15

Wybierz najlepszego polskiego siatkarza w meczu z Kanadą!

Zaczynamy Memoriał Wagnera! W pierwszym meczu reprezentacja Polski mierzy się z Kanadą. Wybierzcie najlepszego siatkarza w ekipie biało-czerwonych!

Polska – Kanada 2:0, 16:12 Aleksander Śliwka z przechodzącej piłki i cztery oczka zaliczki po stronie gospodarzy na drugiej przerwie.

Polska – Kanada 2:0, 15:12 Michał Kubiak skończył długą wymianę.

Polska – Kanada 2:0, 13:10 Znów rywale podarowali Polakom punkt psując zagrywkę.

Polska – Kanada 2:0, 11:9 Cztery piłki z rzędu dla Polaków. Stephane Antiga poprosił o czas.

Polska – Kanada 2:0, 10:9 Aleksander Śliwka - as serwisowy.

Polska – Kanada 2:0, 8:9 Arthur Szwarc zaserwował w siatkę.

Polska – Kanada 2:0, 6:8 Jakub Kochanowski zaserwował w siatkę. Dwa punkty tracą Polacy na pierwszej przerwie.

Pobierz aplikację Polsat Sport i bądź na bieżąco!

Pobierz aplikację Polsat Sport na swój telefon lub tablet i bądź na bieżąco z wydarzeniami sportowymi z całego świata. Wybierz sport, który Cię interesuje. Dodaj do Ulubionych wybranych sportowców, dyscypliny oraz zespoły i otrzymuj powiadomienia. Z nami zdążysz na każdy mecz! Ustaw przypomnienie przed planowaną transmisją i oglądaj spotkania na sportowych antenach telewizji Polsat.

Polska – Kanada 2:0, 4:6 Jansen Vandoorn - as serwisowy.

Polska – Kanada 2:0, 3:3 Sprytne zagranie Michała Kubiaka. Wyrównany początek trzeciego seta.

Polska – Kanada 2:0, 1:2 Po dłuższej przerwie rozpoczął się set numer trzy.

Polska – Kanada 2:0 (29:27, 25:17) Drugi set bez wielkiej historii. Zdecydowane zwycięstwo biało-czerwonych, a wynik ustalił Jakub Kochanowski.

Polska – Kanada 1:0, 24:16 Sharone Vernon-Evans zablokowany. Piłka setowa dla Polski.

Polska – Kanada 1:0, 21:14 Aleksander Śliwka - as serwisowy.

Polska – Kanada 1:0, 18:12 Bartosz Kurek obił blok rywali. Trener Kanadyjczyków po raz drugi w tej partii poprosił o czas.

Polska – Kanada 1:0, 17:12 Eric Loeppky zaserwował w siatkę.

Debiut Giby w roli eksperta Polsatu Sport! Jak wypadł?

XVI Memoriał im. Huberta Jerzego Wagnera czas zacząć. Dla uczestniczących w nim reprezentacji to próba generalna przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami świata we Włoszech i Bułgarii. Renomowany turniej, który odbywa się w Krakowie jest wyjątkowy również ze względu na grono eksperckie. Wśród nich swój debiut ma już za sobą legendarny Giba.

Polska – Kanada 1:0, 16:11 Polacy znów odskoczyli na pięć punktów. Wynik na drugiej przerwie asem serwisowym ustalił Michał Kubiak.

Polska – Kanada 1:0, 14:11 Okres dobrej gry Kanadyjczyków. Skuteczny atak Nicholasa Hoaga.

Polska – Kanada 1:0, 13:7 Michał Kubiak zaatakował po bloku rywali.

Polska – Kanada 1:0, 12:7 Aleksander Śliwka - as serwisowy. Stephane Antiga wziął czas.

Polska – Kanada 1:0, 10:6 Polacy powiększyli przewagę po pierwszej przerwie.

Polska – Kanada 1:0, 8:6 Aleksander Śliwka - kiwka po bloku i dwa oczka przewagi na pierwszej przerwie.

Polska – Kanada 1:0, 7:5 Kanadyjczycy nadal popełniają błędy w polu zagrywki.

Polska – Kanada 1:0, 5:2 Polacy uzyskali przewagę przy zagrywkach Bartosza Kurka.

Polska – Kanada 1:0, 2:2 Rozpoczął się set numer dwa.

Polska – Kanada 1:0 (29:27) Aleksander Śliwka asem serwisowym zakończył pierwszą odsłonę!

Polska – Kanada 0:0, 28:27 Michał Kubiak - piłka setowa dla Polski!

Polska – Kanada 0:0, 27:27 Dotknięcie siatki po stronie Kanady.

Polska – Kanada 0:0, 26:27 Zablokowany na prawym skrzydle Bartosz Kurek.

Polska – Kanada 0:0, 26:26 Skuteczny atak Piotra Nowakowskiego

Polska – Kanada 0:0, 25:25 Aleksander Śliwka popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Kanada 0:0, 24:25 Michał Kubiak zaatakował w siatkę.

Polska – Kanada 0:0, 24:24 Gramy na przewagi...

Polska – Kanada 0:0, 24:23 Piłka setowa dla Polski!

Polska – Kanada 0:0, 23:23 Eric Loeppky skutecznie z lewego skrzydła.

Polska – Kanada 0:0, 23:22 Ryan Sclater pomylił się w ataku. Drugi czas dla trenera Kanadyjczyków.

Polska – Kanada 0:0, 22:22 Piotr Nowakowski zakończył kontrę Polaków. Stephane Antiga poprosił o przerwę.

Polska – Kanada 0:0, 20:22 Zepsuta zagrywka gospodarzy.

Polska – Kanada 0:0, 20:21 Michał Kubiak zaatakował po ciasnym skosie.

Polska – Kanada 0:0, 18:19 Słaba gra Polaków po drugiej przerwie. Kanadyjczycy uzyskali przewagę i Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Kanada 0:0, 16:14 Eric Loeppky zaserwował w siatkę. Dwa oczka zaliczki Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Kanada 0:0, 14:13 Zablokowany Michał Kubiak.

Polska – Kanada 0:0, 14:12 Bartosz Kurek zaskoczył rywali zagrywką.

Polska – Kanada 0:0, 12:12 Ryan Sclater popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Kanada 0:0, 11:9 Kolejna zepsuta zagrywka po stronie Kanadyjczyków.

Polska – Kanada 0:0, 8:8

Polska – Kanada 0:0, 8:7 Skuteczny blok i punkt zaliczki Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Kanada 0:0, 7:7 Eric Loeppky - as serwisowy. Pierwszy w tym meczu.

Polska – Kanada 0:0, 7:5 Michał Kubiak zakończył długą wymianę.

Polska – Kanada 0:0, 6:5 Zepsuta zagrywka Kanadyjczyków. Sporo błędów na początku meczu.

Polska – Kanada 0:0, 3:3 Jakub Kochanowski ze środka.

Polska – Kanada 0:0, 0:1 Rozpoczynamy pierwszy mecz XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera! Ryan Sclater skutecznym atakiem zakończył pierwszą akcję turnieju.

Memoriał Wagnera: Antiga znów przeciwko Polsce!

Stephane Antiga wywalczył z reprezentacją Polski mistrzostwo świata w 2014 roku, czym zyskał ogromną sympatię polskich kibiców i trafił do panteonu najwybitniejszych trenerów w historii polskiej drużyny narodowej. Od 2017 roku prowadzi reprezentację Kanady, a w dwóch ostatnich sezonach kilkukrotnie miał okazję rywalizować z reprezentacją Polski.

Obie ekipy są już na parkiecie. Czas na hymny!

Memoriał Wagnera: Komenda zastąpi Drzyzgę!

Marcin Komenda zagra w reprezentacji Polski zamiast Fabiana Drzyzgi przez pierwsze dwa dni XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Drzyzga z powodów rodzinnych ma dojechać do Krakowa w niedzielę. Taką decyzję, w ostatniej chwili, podjął trener reprezentacji Polski - Vital Heynen. Uzyskał na to zgodę trenerów wszystkich trzech pozostałych ekip.

2018-08-24: Polska – Kanada (piątek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)

Skład reprezentacji Polski na mecz z Kanadą: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Piotr Nowakowski, Jakub KochanowskiDamian Wojtaszek (libero).

Memoriał Wagnera: Polska - Kanada. Transmisja w Polsacie Sport

Od piątku do niedzieli w krakowskiej Tauron Arenie odbędzie się XVI Memoriał Jerzego Huberta Wagnera. Dla reprezentacji Polski będzie to próba generalna przed mistrzostwami świata, które rozpoczną się już 9 września w Bułgarii i we Włoszech. Biało-Czerwoni będą tam bronić tytułu zdobytego przed czterema laty.

Memoriał Wagnera 2018: Terminarz i plan transmisji

W dniach 24-26 sierpnia w Tauron Arenie Kraków zostanie rozegrany XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Dla siatkarzy czterech reprezentacji będzie to najważniejszy sprawdzian przed wrześniowymi mistrzostwami świata. Kiedy grają Polacy? Sprawdź terminarz i plan transmisji meczów XVI Memoriału Wagnera. Reprezentacje Polski, Francji, Rosji oraz Kanady zaprezentują się w tegorocznej edycji Memoriału Wagnera.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska – Kanada, inaugurującego XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Początek spotkania o godzinie 17.30.