MotoGP: Kosmiczne ściganie na Silverstone

Moto
MotoGP: Kosmiczne ściganie na Silverstone
fot. PAP/EPA

Po „kosmicznej" konferencji prasowej, na której zawodnicy mieli okazję porozmawiać i zadać pytania wielkiemu fanowi MotoGP - astronaucie, stacjonującemu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - Andrew Feustelowi, pora zejść na ziemię i zacząć ściganie na jednym z najbardziej ikonicznych obiektów na świecie.

Tor Silverstone uznawany jest za kolebkę sportów motorowych i ogromne wyzwanie dla maszyn i motocyklistów. Przez jednych uwielbiany, przez innych tolerowany, ale nie ma chyba zawodnika, który powie, że tego toru nie lubi. Czy tak pozostanie po weekendzie. Ubrany w nowe szaty - nowa nawierzchnia, niewątpliwie napsuje krwi w ten weekend wielu. Ostatnie Grand Prix, które odbyło się w domu Red Bulla, kolejny raz zdominowane zostało przez Ducati i … Marca Marqueza. Fantastyczny pojedynek do ostatniego okrążenia pomiędzy przyszłymi kolegami z zespołu - Jorge Lorenzo i Marquezem, udowodnił, że ten pierwszy czuje się jak ryba w wodzie na nowym Ducati. Prawdopodobne, że w ten weekend bycie rybą może się wszystkim przydać, bo brytyjska pogoda ma tradycyjnie „rozpieszczać” i prognozowane są opady deszczu, i w piątek, i w niedzielę.

 

Treningi, kwalifikacje oraz wyścigi na sportowych antenach Polsatu, IPLI oraz na Polsatsport.pl. Początek piątkowych sesji treningowych od godziny 10:00 w Polsacie Sport Extra oraz na naszym portalu.

Grzegorz Jędrzejewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze