ME w windsurfingu: Klepacka mistrzynią Europy

Inne
ME w windsurfingu: Klepacka mistrzynią Europy
Fot. PAP

Zofia Klepacka została w Sopocie mistrzynią Europy w windsurfingowej klasie RS:X. Żeglarka Legii Warszawa miała taką przewagę nad rywalkami, że w sobotę musiała tylko stanąć na starcie wyścigu medalowego. Siódmy wśród mężczyzn był Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń).

Klepacka wywalczyła swój trzeci złoty medal w czempionacie Starego Kontynentu seniorek. Poprzednio triumfowała w 2011 roku w Burgas oraz w poprzednim roku w Marsylii.

- Nie przypominam sobie, aby w taki sposób udało mi się wygrać jakiekolwiek regaty. Złoty medal zapewniłam sobie dzień przed końcem mistrzostw i w sobotę w ostatnim podwójnie punktowanym wyścigu musiałam tylko stanąć na starcie – powiedziała 32-letnia deskarka.

Brązowa medalistka igrzysk z Londynu w 2012 roku zajęła w ostatniej próbie ósmą lokatę.

- Żeglowałam na totalnym luzie. Specjalnie popłynęłam w drugą stronę niż pozostałe dziewczyny, bo każda z nich o coś jeszcze walczyła i nie chciałam im przeszkadzać. Z tyłu obserwowałam, jak Rosjanka z Brytyjką rywalizują o srebrny medal – dodała.

Ostatecznie na drugim stopniu podium stanęła Stefania Elfutina, a trzecią lokatą musiała się zadowolić Emma Wilson. Na ósmej pozycji w stawce 38 zawodniczek regaty zakończyła Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

Wśród mężczyzn rywalizowało 74 żeglarzy. Mistrzem Europy został Włoch Mattia Camboni, a na kolejnych miejscach uplasowali się reprezentanci Izraela Yoav Omer i Shahar Zubari. Siódmy był Radosław Furmański, a 10. Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia).

- Po nieudanych dla mnie mistrzostwach świata, w których zająłem 24. pozycję, w Sopocie chciałem zrehabilitować się za występ w Aarhus. Przez regatami siódme miejsce wziąłbym w ciemno, aczkolwiek pewien niedosyt pozostał, zwłaszcza po dwóch pierwszych bardzo udanych dla mnie dniach, w których regularnie plasowałem w czołówce wszystkich wyścigów – skomentował Furmański.

Srebrny medal w kategorii juniorek wywalczyła Lidia Sulikowska (SKŻ Ergo Hestia), a czwarta była jej klubowa koleżanka Weronika Marciniak. Najlepsza okazała się Włoszka Giorgia Speciale, a na trzeciej pozycji została sklasyfikowana Naama Gazit z Izraela.

JW, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze