Nice 1 liga żużlowa: Fatum nad Orłem i Wybrzeżem. Trzecie podejście odwołane

Żużel
Nice 1 liga żużlowa: Fatum nad Orłem i Wybrzeżem. Trzecie podejście odwołane
fot. Cyfrasport

Prawdziwa klątwa ciąży nad odjechaniem zaległego spotkania 11. kolejki Nice 1 ligi żużlowej pomiędzy Orłem Łódź i Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Trzecia próba znowu została odwołana, a kolejny raz na przeszkodzie stanęły złe warunki atmosferyczne.

Pierwotnie oba zespoły miały zmierzyć się ze sobą 29 lipca, ale wówczas udało się tylko odjechać dwa wyścigi, po czym nad stadionem w Łodzi rozpętała się ulewa. Drugie podejście zaplanowano na 5 sierpnia, ale w nocy poprzedzającą mecz także rozpadało się w centralnej Polsce i gospodarze nie zdążyli z odpowiednim przygotowaniem nawierzchni toru.

 

Wydawało się, że w myśl powiedzenia „do trzech razy sztuka” uda się wreszcie pojechać 25 sierpnia. To oznaczałoby pracowity weekend dla zawodników obu drużyn, ponieważ na 26 sierpnia w niedzielę zaplanowana została ostatnia kolejka rundy zasadniczej, w której Wybrzeże zmierzy się na wyjeździe z Arge Speedway Wandą Kraków, natomiast Orzeł u siebie podejmie Speed Car Motor Lublin (transmisja w Polsacie Sport). Teraz już wiemy, że dla jednych i drugich sezon potrwa nieco dłużej, ale jest to marne pocieszenie, ponieważ zabraknie ich w fazie play-off.

 

Na razie nie znamy czwartego terminu łódzko-gdańskiej rywalizacji.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze