Sopot Match Race: W finale Tarnacki pokonał Monnina

Inne
Sopot Match Race: W finale Tarnacki pokonał Monnina
Fot. PAP

Przemysław Tarnacki pokonał w finale regat Sopot Match Race Szwajcara Erica Monnina 2:1. To czwarty triumf 40-letniego żeglarza w tej imprezie. Trzecie miejsce zajęła załoga prowadzona przez sternika Karola Jabłońskiego.

W półfinale Tarnacki okazał się lepszy 3:1 od Ettore Botticiniego, który z dorobkiem ośmiu zwycięstw i porażki wygrał pierwszą fazę regat, czyli tzw. round robin - skiperzy ścigali się w niej systemem „każdy z każdym”.

Rywalizacja w drugiej parze zostało dokończona dopiero w sobotę rano. Po czterech piątkowych wyścigach był remis 2:2, ale w decydującym starcie Eric Monnin pokonał Karola Jabłońskiego.

Finał został zaplanowany do trzech zwycięstw, jednak warunki wietrzne umożliwiły rozegranie tylko trzech wyścigów. W inauguracyjnym starcie pierwszy na metę dopłynął Tarnacki, za chwilę Szwajcar wyrównał stan rywalizacji, ale w trzecim wyścigu szybszy był Polak, który po raz czwarty wygrał te regaty.

Poprzednio zwyciężył przy sopockim molo w latach 2009, 2013 i 2017. Z kolei Monnin triumfował w tej imprezie w 2010 roku.

Trzecią lokatę zajął 55-letni Jabłoński, który pokonał młodszego o 33 lata Botticiniego 2:0. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Łukasz Wosiński, Patryk Zbroja, Szymon Szymik, Szymon Jabłkowski, Francuz Sylvain Escurat oraz Duńczyk Felix Jacobsen.

JW, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie