Fortuna 1 Liga: Sandecja wiceliderem. Złe passy nieprzerwane

Kilka klubów Fortuna 1 Ligi chciało w niedzielne popołudnie przerwać niechlubne serie bez zwycięstwa. Żadnej z nich to się nie udało, a kolejne triumfy zaliczyły za to ekipy Wigier Suwałki i Sandecji. Nowosądeczanie awansowali już nawet na pozycję wicelidera.

Podopieczni Tomasza Kafarskiego wybrali się w krótką podróż na stadion krakowskiej Wisły, gdzie swoje mecze rozgrywa Garbarnia. Beniaminek z Krakowa miał świeżo w pamięci klęskę 0:5 w Tychach i przez to nadrzędnym celem gospodarzy była dobra postawa w defensywie. Do 85. minuty Marcinowi Cabajowi udawało się utrzymać czyste konto, ale właśnie wtedy z karnego trafił Maciej Małkowski, dając trzy punkty Sandecji. Nowosądeczanie mają już dwanaście oczek i w tym momencie ustępują tylko liderowi z Częstochowy.

Garbarnia Kraków – Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:0).
Bramki: 0:1 Maciej Małkowski (85-karny).
Żółta kartka – Sandecja Nowy Sącz: Damian Chmiel, Maciej Małkowski.
Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn). Widzów: ok. 500.

Piłkarze Stomilu wybrali się w najkrótszą podróż w sezonie, ale wyjazdu do Suwałk nie będą wspominali najmilej. Wigry ustaliły wynik meczu już do przerwy po trafieniach Kamila Sabiłło i Filipa Karbowego. W końcówce czerwoną kartką ukarany został jeszcze piłkarz Stomilu Łukasz Sołowiej, a trener olsztynian Kamil Kiereś został odesłany na trybuny.

Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Kamil Sabiłło (32), 2:0 Filip Karbowy (44).
Żółta kartka - Wigry Suwałki: Adrian Karankiewicz, Bartosz Olszewski. Stomil Olsztyn: Łukasz Sołowiej, Janusz Bucholc, Marcin Stromecki, Remigiusz Szywacz.
Czerwona kartka za drugą żółtą - Stomil Olsztyn: Łukasz Sołowiej (90). Trener Stomilu Kamil Kiereś wyproszony przez sędziego na trybuny.
Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin). Widzów 600.

Odra Opole nie potrafiła wygrać od drugiej, a Puszcza Niepołomice od trzeciej kolejki spotkań Fortuna 1 Ligi. Żadna z drużyn nie przerwała serii bez zwycięstwa, bowiem w Opolu padł remis 1:1. Goście prowadzili po golu Marcina Orłowskiego, ale punkt opolanom zapewnił Ivan Martin. Odra po znakomitym początku sezonu, prezentuje się coraz mizerniej.

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0).
Bramki: 0:1 Marcin Orłowski (67), 1:1 Ivan Martin (79).
Żółta kartka - Odra Opole: Tomas Mikinic. Puszcza Niepołomice: Patryk Fryc, Krzysztof Drzazga, Łukasz Furtak.
Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).