Eriksen nie trafi do PSG. Klub ma inny priorytet

Piłka nożna
Eriksen nie trafi do PSG. Klub ma inny priorytet
fot. PAP

Według angielskiej prasy Tottenham zażądał za Christiana Eriksena 100 milionów funtow. Paris Saint-Germain nie chce jednak przystać na taką propozycję i ma inny priorytet. Nie dotyczy on jednak ściągnięcia kolejnego zawodnika...

Paryżanie już teraz dysponują silną kadrę oraz trenera, który uwielbia grać ofensywnie, co odpowiada piłkarzom. Mimo to nieustannie łączy się ich z kolejnymi wzmocnieniami. Swego czasu dużo mówiło sie o gigantycznej propozycji za asa Barcelony Ivana Rakitica, lecz do takiego transferu prawdopodobnie nie dojdzie. Teraz za to angielska prasa sugeruje, że na celowniku mistrza Francji znajduje się kreator gry Tottenhamu Christian Eriksen.

 

Jaka kwota mogłaby przekonać działaczy Spurs do sprzedania jednej ze swoich największych gwiazd? Podobno 100 milionów funtów, co jak na obecne warunki nie jest aż tak bardzo wygórowaną kwotą, zwłaszcza że Duńczyk jest wyceniany przez statystyczny portal transfermarkt.de na 72 miliony funtów. To jednak nie przekonuje PSG, które nie chce wydawać tylu pieniędzy.

 

Duże znaczenie ma oczywiście Finansowe Fair Play, a według "Le Parisien" klub chce najpierw sprzedać, a dopiero później kupić. Priorytetem jest pozbycie się Goncalo Guedesa, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Valencii. I to właśnie w tym kierunku prawdopodobnie podąży Portugalczyk.

Aktualizacja: Valencia potwierdziła transfer Guedesa.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze