Ramos wyrównał niesamowity rekord... Messiego

Sergio Ramos wyrównał w niedzielę rekord należący do Lionela Messiego. Obaj jako jedyni w historii La Liga mogą poszczycić się przynajmniej jednym golem w 15-stu kolejnych sezonach!

Po szesnastu minutach niedzielnego spotkania z Gironą Real Madryt miał problem, gdyż gospodarze za sprawą trafienia Borjy Garcii prowadzili 1:0. Tuż przed przerwą zdołali jednak wyrównać, a gola z rzutu karnego strzelił Sergio Ramos. Jak się okazało, była to bramka, dzięki której stoper wyrównał rekord Messiego.

Nie jest nowością, że Ramos świetnie czuje się pod bramką rywali. A niedzielny gola oznacza, że ma na koncie już przynajmniej jednego w ostatnich 15-stu sezonach! Żeby lepiej zobrazować ten niezwykły wyczyn warto zaznaczyć, że takim wynikiem może pochwalić się tylko... Lionel Messi!

Co ciekawe, Ramos jest 13-stym najlepszym strzelcem w historii La Liga z aktualnie grających piłkarzy w Hiszpanii. Ma na koncie 56 bramek i żaden obrońca w XXI wieku nie był od niego skuteczniejszy.