Biało-czerwoni wygrali z Kanadą, Francją i Rosją w ramach Memoriału Wagnera i są w dobrych nastrojach przed MŚ 2018 we Włoszech i Bułgarii. Prestiżowy turniej miał dać odpowiedzi o wyjściowym składzie reprezentacji Polski, jednak w talii Vitala Heynena znowu było wiele asów i ciężko określić, kto jest najmocniejszym punktem zespołu.
 
Z Rosją kapitalnie zagrali między innymi Artur Szalpuk i Aleksander Śliwka. Zaraz po zakończeniu spotkania Adrian Brzozowski przepytał młodego kibica reprezentacji, Krzysztofa Krausa z Krakowa. Rezolutny młodzieniec podjął się propozycji podstawowej szóstki na wrześniowe MŚ:
 
KK: W Lidze Narodów przyzwyczailiśmy się, że trener Heynen rotował składem. Coraz pewniejszą ma tę wyjściową szóstkę, ale ciężko mi określić kto będzie grał...
 
AB: Jak wyglądałaby twoja szóstka? Pamiętaj - Olek Śliwka stoi obok...
 
KK: Olek Śliwka musi być! Obok Michał Kubiak... Libero? Doświadczenie, czyli Paweł Zatorski. Jeśli chodzi o atak, niech będzie Dawid Konarski, ale będziemy rotować. Na rozegraniu Fabian Drzyzga. Dwóch środkowych, a więc młodziutki Jakub Kochanowski i Mateusz Bieniek.
 
Krótka rozmowa z młodym kibicem w załączonym materiale wideo.