UFC: Co nas czeka w polskim wydaniu?

Sporty walki

Polska z dwunastoma zawodnikami jest siódmym krajem pod względem liczby reprezentantów w UFC. W tej statystyce wyprzedzają nas tylko USA, Brazylia, Rosja, Kanada, Anglia oraz Meksyk. Dziesięciu mężczyzn i dwie kobiety dumnie reprezentują biało-czerwone barwy w UFC. Z jakim rezultatem wchodzą w drugą połowę rozdania 2018 roku i co nas jeszcze czeka w ich wykonaniu?

Kategoria słomkowa pań

Joanna Jędrzejczyk (15-2, 4 KO, 1 SUB) – 1 W 1 L

Była mistrzyni stoczyła dwie walki. W kwietniu na gali UFC 223 decyzją sędziów przegrała po raz drugi z Rose Namajunas i nie odzyskała pasa mistrzowskiego. Trzy miesiące później w Calgary pewnie wypunktowała Tecię Torres. Olsztynianka celuje teraz w kolejną walkę mistrzowską. Powróci do oktagonu najprawdopodobniej jeszcze w tym roku…

Karolina Kowalkiewicz (12-2, 1 KO, 2 SUB) – 1 W

Po ważnej wygranej na UFC 223 z Felice Herrig już 8 września w Dallas na UFC 228 czeka ją trudna konfrontacja z Brazylijką Jessicą Andrade. Wiele wskazuje, że  to zwyciężczyni tej walki powinna zostać kolejną pretendentką do walki o tytuł.

Najbliższa walka: vs Jessica Andrade (8.09.18; UFC 228 w Dallas)

Kategoria kogucia

Damian Stasiak (10-6, 1 KO, 7 SUB) – 1 L

Po lipcowej porażce z Liu Pingyuanem w Hamburgu dopisał trzecią przegraną z rzędu w rekordzie. Jego przyszłość w UFC jest poważnie zagrożona.

Kategoria półśrednia

Bartosz Fabiński (14-2, 8 KO) – 1 W

Powrócił po 974 dniach przerwy i w swoim stylu pokonał Emila Webera Meeka na lipcowej gali w Hamburgu. Nie chce tracić czasu i kolejną walkę planuje stoczyć jeszcze w tym roku.

Salim Touahri (10-2, 6 KO, 2 SUB) – bez walk

Miał wystąpić w maju na gali w Liverpoolu, ale w trakcie przygotowań doznał kontuzji kolana. Prawdopodobny powrót? Końcówka roku.

Kategoria średnia

Oskar Piechota(11-1-1, 5 KO, 5 SUB) – 1 W 1 L

W lutym w kapitalnym stylu w pierwszej rundzie pokonał Tima Williamsa w Austin. Pół roku później jednak zanotował pierwszą porażkę w UFC w konfrontacji z Gerladem Meershaertem.

Krzysztof Jotko (19-4, 5 KO, 2 SUB)  – 1 L

W lutym w Glendale przegrał przez TKO z Bradem Tavaresem i była to jego trzecia porażka z rzędu. We wrześniu w Moskwie miał wystąpić w walce z Adamem Yandievem, ale kontuzja kolana pokrzyżowała jego plany.

Kategoria półciężka

Marcin Prachnio (13-3, 10 KO, 1 SUB) – 1 L

Przygodę w UFC rozpoczął przegrywając w fatalnym stylu z Samem Alveyem na lutowej gali w Orlando. Wraca zmotywowany na galę w Moskwie i konfrontację z Magomedem Ankalajewem.

Najbliższa walka: vs Magomed Ankalaev (15.09.18, UFC Fight Night w Moskwie)

Jan Błachowicz (22-7, 5 KO, 8 SUB) – 1 W

Zdecydowanie największy wygrany polskiej drużyny w UFC. Marcowe zwycięstwo w Londynie z Jimim Manuwą było jego trzecim triumfem z rzędu. Z czwartą pozycją w rankingu już niebawem wyrusza na podbój Rosji i wyczekiwaną walkę z powracającym do UFC Nikitą Krylovem.

Najbliższa walka: vs Nikita Krylov (15.09.18, UFC Fight Night w Moskwie)

Michał Oleksiejczuk (12-2-1NC, 8 KO, 1 SUB) – bez walk

Zawieszenie po dopingowej wpadce z zeszłego roku obowiązuje dokładnie do 30 grudnia 2018 roku. W tym roku do oktagonu już nie wróci, ale początek następnego roku to realna data.

Kategoria ciężka

Marcin Tybura (17-4, 7 KO, 6 SUB) – 1 W 1 L

W lutym w Austin w trzeciej rundzie nieco na własne życzenie przegrał z Derrickiem Lewisem, ale złą passę przerwał w lipcu na gali w Hamburgu. Wygrana ze Stefanem Struve ustabilizowała pozycję Polaka w czołowej dziesiątce. Powrót w końcówce roku wydaje się bardzo prawdopodobny.

Adam Wieczorek (10-1, 3 KO, 6 SUB) – 1 W

Autor jednego z najbardziej spektakularnych skończeń w UFC w tym roku. Druga w historii amerykańskiej organizacji omoplata w konfrontacji z Arjanem Bhullarem pozwoliła dopisać d o rekordu drugą wygraną w amerykańskiej organizacji. Nie ma jeszcze ogłoszonej walki, ale ptaszki ćwierkają, że może to nastąpić już niebawem.

Ogólny rezultat w 2018 roku? 7 wygranych i 6 porażek. Dodatni bilans, ale z pewnością lekki niedosyt pozostaje. Całe szczęście mamy jeszcze drugą połowę sezonu w UFC, a tam popisowych występów naszych Orłów z pewnością nie zabraknie.

W załączonym materiale wideo podsumowanie występów Polaków w UFC!

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu. Najbliższe wydarzenie UFC 228 już w nocy z 8/9 września od godziny 4:00 w Polsacie Sport!