Borek: Klopp chciał sprowadzić Zielińskiego, a teraz staną po dwóch stronach barykady

Piłka nożna

Mateusz Borek podsumował losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów. - Po pierwsze jest nam smutno, że jedynym Polakiem w Grimaldi Forum był Zbigniew Boniek - prezes PZPN. Smutno, bo chciałbym tam widzieć prezesa polskiego klubu, drużyny mistrza Polski. A to przez ostatnie dwadzieścia kilka lat udało się tylko raz - Legii w 2016 roku.

M.B.: Prawda jest taka, że 30 sierpnia 2018 roku zaczyna się droga do wielkiego finału na Wanda Metropolitano w Madrycie, gdzie swoje mecze na co dzień rozgrywa Atletico. To Atletico będzie mocne, ekipa Simeone cały czas się rozwija i myślę, że zabierze awans jednemu z Polaków. W tej grupie jest i Borussia Dortmund Łukasza Piszczka i AS Monaco Kamila Glika. Dla mnie Atleti to zdecydowany faworyt do wygrania grupy. Zobaczymy czy Kamil Glik i Monaco oraz Łukasz Piszczek i BVB postawią się madrytczykom. Borussia jest naprawdę mocna, pozyskała kilku bardzo ciekawych piłkarzy, z Witselem i Delaneyem na czele, kilkadziesiąt godzin temu wypożyczony został Alcacer. Na dzisiaj to jest drużyna ukształtowana, z mądrym trenerem Lucienem Favrem. Z kolei Monaco jest zmienione w stosunku do okresu, gdy dochodziło daleko w Champions League.

 

Trudną grupę ma dwójka polskich piłkarzy grających w Napoli - Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. W grupie C będą oni mierzyć się z gigantami i multimiliarderami - Paris Saint-Germain, a także finalistą z ubiegłego sezonu - Liverpoolem. Będzie na pewno wiele fajnych wątków. Carlo Ancelotti wróci do Parku Książąt. Jurgen Klopp chciał sprowadzić Piotrka Zielińskiego do Liverpoolu, a teraz ten piłkarz będzie biegał po drugiej stronie barykady. Przy tym składzie grupy, wyjście z niej drużyny z Neapolu, byłoby wielkim sukcesem.

 

Cała wypowiedź Mateusza Borka w załączonym materiale wideo.

 

Wielkie piłkarskie emocje w nowym sezonie 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA zapewnią nowe kanały Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 w jakości Super HD. Łącznie przez 3 lata w ofercie Telewizji Polsat, platformy Cyfrowy Polsatsieci Plus i IPLI będzie można zobaczyć ponad 1000 meczów.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze