Eto'o wybuduje dom bezdomnemu kapitanowi reprezentacji Kamerunu

Inne
Eto'o wybuduje dom bezdomnemu kapitanowi reprezentacji Kamerunu
fot. PAP

Na taki gest stać tylko największych! Pozostawiony bez opieki i po straszliwych przejściach były kapitan reprezentacji Kamerunu Norbert Owona wylądował na ulicy. Z pomocą ex-piłkarzowi przyszedł były gwiazdor m.in. FC Barcelony i Interu Mediolan Samuel Eto'o, który zapłacił za jego leczenie i obiecał wybudować dla niego dom.

O byłym kapitanie "Nieposkromionych Lwów" zrobiło się głośno przed kilkoma tygodniami. Kondycja życiowa 67-latka była bardzo zła. Po utracie najbliższych załamał się i podupadł na zdrowiu. Zmagał się z przepukliną pachwinową i wiódł życie bezdomnego.

O jego sytuacji dowiedział się Eto'o, który natychmiast postanowił interweniować. W niedługim odstępie czasu Owona był już w szpitalu, pod opieką profesjonalnych lekarzy. Najmłodszy piłkarz mundialu w 1998 roku wspomógł starszego kolegę także finansowo i zobowiązał się, że wybuduje dla niego dom.

Owona grał w reprezentacji Kamerunu w latach sześćdziesiątych, ale dokładna liczba jego występów nie jest znana. Karierę reprezentacyjną zakończył 1972 roku.

 

Na zdjęciu: od lewej Samuel Eto'o, obok siedzi Norbert Owona

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie