US Open: Awans Kubota do drugiej rundy debla

Tenis
US Open: Awans Kubota do drugiej rundy debla
fot. PAP

Rozstawieni z "siódemką" Łukasz Kubot i brazylijski tenisista Marcelo Melo awansowali do drugiej rundy debla w wielkoszlemowym US Open. Na otwarcie pokonali Meksykanina Hansa Hacha Verdugo i Szweda Andreasa Siljestroema 6:3, 7:6 (7-2).

Pierwotnie Kubot i Melo mieli rozpocząć występ w Nowym Jorku od meczu z Kanadyjczykiem Vaskiem Pospisilem i Hiszpanem Fernando Verdasco. Rywale jednak wycofali się przed pojedynkiem i zostali zastąpieni w głównej drabince przez Verdugo i Siljestroema.

W kolejnym spotkaniu polsko-brazylijska para zmierzy się z Divijem Sharanem z Indii i Nowozelandczykiem Artemem Sitakiem.

Obecny sezon - w przeciwieństwie do poprzedniego - nie jest udany, jak na razie, dla Kubota i jego partnera. W sierpniu przed występem w US Open wygrali tylko jedno z czterech spotkań. W tym roku ich najlepszych wynikiem w Wielkim Szlemie jest ćwierćfinał Australian Open.

Do debla w Nowym Jorku zgłosiło się poza lubinianinem troje Polaków. Do drugiej rundy przeszła też Magda Linette, a mecze otwarcia przegrali Alicja Rosolska i Marcin Matkowski.

Wynik meczu 1. rundy debla:

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 7) - Hans Hach Verdugo, Andreas Siljestroem (Meksyk, Szwecja) 6:3, 7:6 (7-2)

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze