Paryżanie nie byli w tym okienku transferowym tak spektakularni jak rok temu. Wszystko przez Finansowe Fair Play - jego nieprzestrzeganie mogłoby doprowadzić do wykluczenia z europejskich pucharów, o czym UEFA zdążyła już poinformować. Do klubu i tak jednak trafił Kylian Mbappe, co było ustalone wcześniej, a także Timo Kehrer czy wyciągnięty za darmo Gianluigi Buffon.

 

Jak się jednak okazuje, PSG przeprowadzi jeszcze transfer gotówkowy. Mowa o sprowadzeniu Juana Bernata, który przeniesie się z Bayernu za około 14 milionów euro. Hiszpanowi w przyszłym roku wygasał kontrakt, więc Bawarczycy wykorzystali ostatni moment, by na nim zarobić.

 

Nowym napastnikiem PSG zostanie za to Eric Maxim Choupo-Moting, co jest zaskakującym ruchem. Kameruńczyk w tamtym sezonie spadł bowiem z Premier Leauge razem ze Stoke City, a w 30 meczach uzbierał ledwie 5 bramek. Tuchel jednak jego umiejętności, które poznał za czasów jego gry w Bundeslidze.

 

Umowa Choupo-Motinga co prawda kończyła się w 2021 roku, ale na mocy klauzuli odejścia, mógł opuścić Bet365 Stadium za darmo po spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej.