Ekstraklasa tenisistek stołowych: Enea Siarka od ośmiu lat bez porażki

Inne
Ekstraklasa tenisistek stołowych: Enea Siarka od ośmiu lat bez porażki
Fot. PAP

W inauguracyjnym meczu tegorocznych rozgrywek ekstraklasy tenisistek stołowych KTS Enea Siarka Tarnobrzeg pokonała w niedzielę ATS east rent Białystok 3:0. Tarnobrzeżanki od ponad ośmiu lat nie doznały porażki w rozgrywkach ligowych.

- Naszym celem w tym sezonie jest zdobycie po raz 28. tytułu mistrza Polski - powiedział po meczu trener Enea Siarki Zbigniew Nęcek.

Szkoleniowiec dodał, że jego drużyna zamierza także "znaleźć się, co najmniej w czwórce najlepszych zespołów Europy".

- W pierwszym etapie Ligi Mistrzyń chcemy wyjść zwycięsko z fazy grupowej. Natomiast kolejnym czekającym nas zadaniem jest awansować co najmniej do półfinału LM - mówił Nęcek.

W tym sezonie w jego zespole grają dwie nowe zawodniczki 24-letnia Chinka Ruochen Gu oraz 18-letnia Agata Zakrzewska. Ruochen Gu do końca 2017 roku występowała w reprezentacji Chin. Zawodniczka została zakontraktowana głównie z myślą o rozgrywkach LM. Z kolei Zakrzewska wcześniej reprezentowała barwy SCKiS Hals Warszawa.

W tarnobrzeskim zespole grają także Han Ying, Li Qian, Rumunka Elizabeta Samara, Białorusinka Wiktoria Pawłowicz oraz Kinga Stefańska. Z KTS Enea Siarka pożegnała się natomiast Andrea Todorowicz. W Tarnobrzegu występowała przez dwa ostatnie sezony.

Enea Siarka mistrzem Polski była w latach 1991-2005 oraz 2007-18. Z kolei w sezonach 1989/90 i 2005/06 tarnobrzeżanki zdobyły wicemistrzostwo kraju.

Od kilku lat podopieczne trenera Nęcka są też liczącym się zespołem w rywalizacji LM.

W ubiegłorocznych rozgrywkach LM Enea Siarka była trzecim zespołem w Europie. Rok wcześniej zajęła drugie miejsce. W finale uległa wtedy zespołowi TTC Berlin Eastside. Taki sam wynik zanotowała także w sezonie 2015/16; wówczas też lepsza okazała się drużyna z Berlina.

W sezonie 2018/19 LM tenisistki stołowe z Tarnobrzega będą grały w grupie D. Ich rywalkami są czeska drużyna SKST Stavoimpex Hodonin i debiutujący w rozgrywkach austriacki zespół LZ Linz Froschberg. Pierwszy mecz LM zaplanowano na 13 października. Rywalkami tarnobrzeżanek będą Austriaczki.

W niedziele Enea Siarka wygrała z ATS east rent Białystok 3:0. Kolejnym rywalem zespołu z Tarnobrzega w rozgrywkach ligowych będzie KSTS MOSiR Karpaty Krosno.

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg - ATS east rent Białystok 3:0

Wiktoria Pawłowicz - Jarosława Prihodko 3:1 (11:5, 11:4, 4:11, 11:5)

Li Qian - Ewa Jurkova 3:0 (11:3, 11:7, 11:3)

Agata Zakrzewska - Gabriela Dyszkiewicz 3:1 (8:11, 11:5, 11:2, 11:5).

JW, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie