Real Madryt rozbił Leganes, potknięcie "Los Colchoneros"

Piłkarze Realu Madryt pokonali na własnym boisku Leganes 4:1 i z kompletem zwycięstw prowadzą w hiszpańskiej ekstraklasie. W drugim sobotnim spotkaniu trzeciej kolejki Atletico Madryt przegrało na wyjeździe z Celtą Vigo 0:2.

Pierwszą bramkę dla "Królewskich" strzelił w 17. minucie Gareth Bale. Niespełna siedem minut później z rzutu karnego wyrównał Guido Carrillo. Po przerwie strzelali już tylko "Królewscy". Dwa gole zdobył Karim Benzema (48. i 61.), a w 66. minucie rzut karny wykorzystał Sergio Ramos.

Wyjazdową porażkę poniósł drugi stołeczny klub. Atletico uległo na wyjeździe Celcie Vigo po golach Maxi Gomeza (46.) i Iago Aspasa (52.). Od 70. minuty goście grali w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Stefana Savica. Atletico z czterema punktami zajmuje dopiero 10. miejsce.

W niedzielę z Realem Madryt może się zrównać Barcelona, która podejmie beniaminka SD Huesca.