Sampdoria Genua rozbiła Napoli! Asysta Bereszyńskiego przy bramce sezonu

W spotkaniu 3. kolejki Serie A Sampdoria Genua wygrała z SSC Napoli 3:0. W wyjściowych składach obu ekip pojawiło się czterech Polaków: Bartosz Bereszyński i Karol Linetty w drużynie gospodarzy oraz Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik w Napoli. Dawid Kownacki z Sampdorii spędził mecz na ławce rezerwowych.

Wynik meczu otworzyli w 11. minucie gospodarze. Szybką kontrę rozpoczął Linetty. Zagrał do Riccardo Saponary, ten z kolei podał do Gregoire Defrela, który popisał się mocnym, efektownym strzałem zza pola karnego. W 32. minucie Defrel po raz drugi znalazł drogę do bramki rywali. Tym razem wykorzystał podanie Fabio Quagliarelli i trafił z okolicy siódmego metra.

Do przerwy było więc 2:0 dla gospodarzy, a po niej podopieczni Carlo Ancelottiego ruszyli do odrabiania strat, jednak nie byli w stanie przełamać zasieków obronnych rywali. Decydujący cios wyprowadzili w 75. minucie piłkarze Sampdorii. Po zagraniu Bereszyńskiego z narożnika pola karnego, Quagliarella zapisał się na liście kandydatów do bramki sezonu. Z okolicy dziesiątego metra uderzył piłkę z powietrza piętą, zupełnie zaskakując bramkarza rywali. To trafienie ustaliło wynik meczu.

W innych niedzielnych spotkaniach Serie A Polacy również zaznaczyli swą obecność. Krzysztof Piątek zdobył dwie bramki (w 27. i 83. minucie), jednak jego Genoa uległa na wyjeździe Sassuolo 3:5. W meczu Fiorentina – Udinese Calcio (1:0) zagrali dwaj Polacy. Bartłomiej Drągowski pojawił się w bramce gospodarzy od początku drugiej połowy, zmieniając kontuzjowanego Albana Lafonta i zdołał zachować czyste konto. Od 62. minuty w ekipie Udinese zagrał natomiast Łukasz Teodorczyk. Bartosz Salamon z Frosinone zagrał cały mecz przeciwko Lazio 0:1. Mariusz Stępiński (Chievo Werona) został zmieniony w 64. minucie meczu z Empoli (0:0).

Sampdoria Genua – SSC Napoli 3:0 (2:0)

Bramki: Gregoire Defrel 11, 32, Fabio Quagliarella 75