Obronił doktorat, kandyduje na burmistrza, walczy o ekstraklasę (WIDEO)

Piłka nożna

Zapewne niewielu kibiców Fortuna 1 Ligi wie, że wśród grających na zapleczu ekstraklasy piłkarzy są takie osobowości, jak drugi bramkarz Bytovii Bytów Mateusz Oszmaniec.

Oszmaniec poza grą w piłkę ma kilka innych, bardzo ważnych zajęć. 30-letni bramkarz posiada stopień naukowy doktora, a niebawem osiągnie kolejny poziom uprawnień trenerskich UEFA.

- W marcu obroniłem doktorat. Często piłkarze są kojarzeni nie do końca z nauką, a tu przewrotność. Jestem bodajże drugim grającym profesjonalnie grającym doktorem nauk o kulturze fizycznej. O dziwo praca nie była o piłce nożnej, lecz o futsalu - powiedział.

- Wychodzę z założenia, że nie mogę żyć tylko piłką. Myślenie tylko o tym powoduje mętlik w głowie. To był sposób na odstresowanie się, ale również sposób na przyszłe życie, bo kariera piłkarska nie zawsze trwa wieczność. Tutaj możliwość pracy ze studentami na uczelni, robię trenera UEFA, za tydzień mam egzamin, więc będą możliwości dalszego rozwoju w piłce jako trener - dodał.

Oprócz kariery piłkarskiej i naukowej piłkarz próbuje swoich sił w branży politycznej. Aktualnie postanowił wystartować w wyborach na burmistrza miasta Bytowa.

- Brakuje u nas w mieście dialogu i wsparcia między przedsiębiorstwami. Myślę, że jest w tej kwestii dużo do zrobienia, stąd moja kandydatura - wytłumaczył.

Bytovia mimo przedsezonowych kłopotów radzi sobie doskonale. Podopieczni trenera Adriana Stawskiego po ośmiu kolejkach zajmują trzecie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. W ostatnim meczu pokonali na wyjeździe ŁKS Łódź 3:2.

 

Rozmowa z Mateuszem Oszmańcem w magazynie Fortuna 1 Ligi w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie