W której reprezentacji zagra Szymański?

Piłka nożna

Sebastian Szymański jest jednym z najlepiej kojarzonych polskich młodzieżowców. 19-latek jest brany pod uwagę w trzech reprezentacjach: seniorskiej, U21 i U20. Na pytanie w której z nich powinien grać, z pewnością ma wpływ sprawa jego transferu. – To może być najważniejszy moment jego kariery – stwierdził Jacek Magiera w programie "Prawda Futbolu".

Szymański jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich młodzieżowców. Piłkarz jest jednak w tym momencie na zakręcie swojej rozpędzającej się kariery. - Dzisiaj nie wiemy co się z nim dzieje. Nie mam z nim takiego kontaktu, żeby rozmawiać na temat jego transferu. Na pewno ma swoich doradców, ma klub. Dzisiaj jednak nie wiemy, czy Sebastian zostanie w Legii czy odejdzie – stwierdził w programie "Prawda Futbolu" Magiera, który jest obecnie trenerem reprezentacji Polski do lat 20.

Jakiej rady udzieliłby młodemu piłkarzowi Legii? - Przede wszystkim grać. Nie grał na wyjeździe z Gliwicami, nie grał też w meczu z Wisłą Płock, bo nie wiadomo było czy odejdzie, czy też nie. Jeśli nie, to ma te 180 minut w nogach mniej, a dla tak młodego chłopaka to bardzo dużo. W tym momencie jest brany pod uwagę w trzech reprezentacjach. Jest w kręgu zainteresowania selekcjonera Jerzego Brzęczka, może grać w reprezentacji U21, może też grać na mistrzostwach świata U20. Natomiast nie wiadomo co będzie za pół roku. To może być najważniejszy moment jego kariery - powiedział.

- Przed podjęciem ostatecznej decyzji musi zostać dokonana dokładna analiza. Nie może być tak, że jako piłkarz idę, przykładowo do Leicester jak Bartosz Kapustka, bo tam jest wysoka tygodniówka, to mistrz Anglii, będę w jednej szatni ze wspaniałymi piłkarzami. Ale co z tego, jeśli nie gram? – tak sprawę potencjalnego transferu Szymańskiego skomentował natomiast Roman Kołtoń.

Fragment "Prawy Futbolu" z udziałem Jacka Magiery do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

JW, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie