Pekerman nie jest już selekcjonerem Kolumbii

Piłka nożna
Pekerman nie jest już selekcjonerem Kolumbii
fot. PAP

Argentyńczyk Jose Pekerman nie jest już selekcjonerem reprezentacji Kolumbii - poinformowała tamtejsza federacja piłkarska. 69-letni trener prowadził tę drużynę od 2012 roku. Dotarł z nią do ćwierćfinału mistrzostw świata w Brazylii i 1/8 finału mundialu w Rosji.

Kontrakt Pekermana upłynął pod koniec sierpnia i Argentyńczyk nie zdecydował się na jego przedłużenie.

 

"Szkoleniowiec zakomunikował podczas spotkania, że nie wyraża chęci dalszej pracy na stanowisku pierwszego trenera drużyny narodowej. Jesteśmy dumni, że mogliśmy liczyć na selekcjonera, dzięki któremu zakwalifikowaliśmy się na mistrzostwa świata w Brazylii w 2014 i Rosji w 2018 roku" - napisano w oświadczeniu federacji FCF.

 

Kolumbia przegrała w ćwierćfinale mundialu przed czterema laty z gospodarzami Brazylią 1:2, natomiast w tym roku uległa w 1/8 finału Anglii po rzutach karnych. Wcześniej była rywalem Polski w grupie H i pokonała biało-czerwonych 3:0.

 

"Zawsze będę życzył temu zespołowi wszystkiego najlepszego w przyszłości. Nie było żadnych nieporozumień" - powiedział na konferencji prasowej Pekerman. Jego bilans z reprezentacją Kolumbii to 42 zwycięstwa, 20 remisów i 16 porażek.

 

W najbliższych spotkaniach towarzyskich - z Wenezuelą w piątek i z Argentyną cztery dni później - drużynę poprowadzi opiekujący się reprezentacja U-20 Arturo Reyes. Nazwisko Pekermana wiązane jest z kolei z drużynami narodowymi Argentyny i Meksyku, gdzie są obecnie wakaty na stanowisku selekcjonera.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze